Ana Sayfa Yaşam Engeller eğitimle aşılıyor

Engeller eğitimle aşılıyor

Engelli vatandaşlara yönelik çözüm odaklı projelere önem veren Adana Büyükşehir Belediyesi, kamu sektöründe çalışan halkla ilişkiler personeline yönelik işaret dili eğitimi düzenledi. İşaret dili eğitiminin önümüzdeki dönemde geniş kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 16:35
Engeller eğitimle aşılıyor

Özellikle engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar gerçekleştirerek sosyal belediyecilik anlayışına uygun hizmetlerle ön plana çıkan Adana Büyükşehir Belediyesi,  Adana'da engelleri tamamen kaldırmak için kararlı adımlar atıyor.

120 SAATLİK EĞİTİM

Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle,  kamu sektöründe çalışan halkla ilişkiler personeline yönelik düzenlenen işaret dili eğitimi sona erdi. Burcu Pişkin Aydın tarafından verilen 120 saatlik eğitim programının ardından katılımcılar sertifika sahibi oldu.

BAŞKAN SÖZLÜ'DEN TAM DESTEK

Adana Büyükşehir Belediyesi olarak, Adana Kent Konseyi Engelliler Meclisi ile engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için bugüne kadar  çeşitli işbirlikleri  gerçekleştirdiklerini ifade eden Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Durmuş Ökten, "İşaret dili eğitim sertifikalarını alan halkla ilişkiler kamu personeli,  kendini ifade etme ve engelli vatandaşları anlama noktasındaki hizmet sunumunda engelli vatandaşlarımıza  büyük katkı koyacaklardır İkinci etap da ise Adana Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler personeli ile ASKİ personeline yönelik eğitim vermeyi planlıyoruz. Başkanımız Hüseyin Sözlü'nün sosyal belediyecilik kapsamında ve eğitim çalışmalarına verdiği önem doğrultusunda, farkındalık yaratan projelerimiz artarak devam edecek" dedi.

HEDEF; İSTİHDAM YARATMAK

Temel hedeflerinin, işaret dili eğitimini toplumun tüm kesimlerine yayarak, istihdam yaratacak bir noktaya taşımak olduğunu kaydeden Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, katılımcılara ve eğitim sürecinde  katkısı geçenlere teşekkürlerini sundu.

İŞİN ÖZÜ İNSANA DOKUNMAK

Yaptıkları işin özünün, insana dokunmak olduğunun altını çizen Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, "Bugün burada sizlerle bir araya gelerek, sorunların çözümüne  küçücük de olsa katkı koyma mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar güzel işler yapıldı, daha da güzel işler yapılacak" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık