Ana Sayfa Yaşam "Engelli Dostu Kalemler" Kısa Öykü Yarışması

"Engelli Dostu Kalemler" Kısa Öykü Yarışması

Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneğinin organize ettiği ödüllü “Engelli Dostu Kalemler” kısa öykü yarışması projesi hayata geçti. 75. Yıl Anadolu Lisesi, ÇEAŞ Anadolu Lisesi, İlhan Atış Anadolu Lisesi, Kurttepe Anadolu Lisesi, Piri Reis Anadolu Lisesi, Fatih Terim Lisesi, Karaisalı Lisesi ile Ekinfen Koleji öğrencilerini kapsayan yarışmada, dereceye giren öğrencilere ödüller verilecek.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 10:51

Ödüllü “Engelli Dostu Kalemler” kısa öykü yarışması proje koordinatörü Cam Adam Zekeriya Ünal yaptığı açıklamada “Engellilikle ilgili pek çok şey yazılıp çiziliyor. Gazetecilerin, yazarların, sivil toplum örgütlerinin ve politikacıların konuyla ilgili açıklamaları basında geniş yer buluyor. Peki, geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz ne düşünüyor? Bu sorunun cevabını aramak ve düşünen, üreten gençlerimizi desteklemek amacıyla bir proje başlattık'' dedi. Ünal, şunları kaydetti:

''Amacımız; geleceğin politikacısı, sanatçısı, bilim insanı, mimarı-mühendisi, işadamı-işkadını olmaya aday gençlerimizi konuyla ilgili üretmeye teşvik etmek. Bu hedef doğrultusunda, şehrin farklı bölgelerinden seçilen 8 pilot lisenin öğrencileri, yazdıkları hikâyeyi 2 adet A4 sayfasını geçmeyecek şekilde [email protected] adresine göndererek yarışmaya katılabilecekler. Son gün: 30 Aralık 2013. İşinin uzmanı kişilerden oluşacak jüri, 1-5 Ocak tarihleri arasında, Altın Oran Sanat Galerisi'nde toplanarak, gönderilen eserleri inceleyecek. Düzenlenecek olan törende, jüri tarafından seçilen eserlerin sahiplerine birincilik, ikincilik, üçüncülük ve Mansiyon Ödülleri verilecektir” diye konuştu.

Proje koordinatörü Cam Adam Zekeriya Ünal, “Ödüllü ‘Engelli Dostu Kalemler’ kısa öykü yarışması jüri üyeleri: Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu üyesi, Altın Şehir Adana Dergisi yazarı Nazan Gökkaya, Edebiyatsever, Ünsal Taş, Yazar, blogger Cam Adam Zekeriya Ünal ve Adana Eczacı Odası Dergisi yazarı Zeynep Biçer’den oluşuyor. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi ve gelişmeler, www.artiegitim.org adresinden bulunabileceğini belirterek yarışmada öne çıkan bazı yazmaya hevesli, parlak gençleri daha sonra başka atölyelerle/çalışmalarla da desteklemek istiyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pozantılılar 'Sinema Günleri'ni çok sevdi

Pozantılılar 'Sinema Günleri'ni çok sevdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık