Ana Sayfa Siyaset Erdinç: “İmam Hatipli olmaktan gurur duyuyorum”

Erdinç: “İmam Hatipli olmaktan gurur duyuyorum”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana Milletvekili, Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Mehmet Şükrü Erdinç, komisyon görüşmelerinde İmam Hatip okullarına sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2013 Çarşamba 14:52
Erdinç: “İmam Hatipli olmaktan gurur duyuyorum”

2014 yılı Milli Eğitim, YÖK ve ÖSYM bütçelerinin görüşmeleri esnasında, muhalefet tarafından sürekli olarak İmam Hatip okullarının gündeme getirilmesi ve eleştirilmesi üzerine söz alan Erdinç, İmam Hatip okullarının toplumun birleştirme harcı olduğunu söyledi.

Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Mehmet Şükrü Erdinç, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye’nin sosyal, siyasal, ekonomik ve toplumun daha birçok kesimini ve birçok alanını ilgilendiren bir Bakanlığın bütçesini görüştüklerine dikkat çekerek, konuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

4+4+4 eğitim sitemine kötü demenin daha çok erken olduğunu belirten Milletvekili Erdinç, bu uygulamanın sonuçlarının 10-12 yıl sonra görüleceğini, eğitimdeki kalitenin nasıl arttığına o zaman şahit olunacağını ifade etti. 28 Şubat süreciyle başlayan ve 15 yıl süren eğitim sisteminin bu ülkenin değerleriyle çok uyuşmayan, özellikle de çocuklarının dinî inançlarını öğrenmesinin önünün kesildiği bir eğitim sistemi olduğunu hatırlatan Erdinç, yeni eğitim sistemiyle bu engellerin ortadan kaldırıldığını, bu süreçte katkısı olmasının ise kendisini oldukça mutlu ettiğini söyledi.

İmam Hatipli olmaktan gurur duyuyorum

4+4+4 adı ile anılan yeni eğitim sistemi üzerinden İmam Hatip Okullarına karşı düşmanca tavır sergilenmesinden toplumun her kesiminin ve kendisinin de rahatsız olduğunu kaydeden Milletvekili Erdinç, konuyla lakalı olarak Plan ve Bütçe Komisyonun da yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Değinmek istediğim bir diğer husus da özellikle İmam Hatiplerin çoğalmasından duyulan rahatsızlık veya çocukların İmam Hatip okullarına yönlendirilmesiyle ilgili rahatsızlık. İnanın, toplumun kahir ekseriyetini oluşturan Müslüman vatandaşlarımızı ve İmam Hatip Lisesine giden gençlerimizi, İmam Hatip okullarına giden çocuklarımızı ve onların ailelerini ve bizatihi de şahsen bir İmam Hatip okulu mezunu olarak beni çok ciddi şekilde rahatsız etmektedir. Ben hiçbir şekilde düz liseye gitmiş, Anadolu lisesine gitmiş veya farklı meslek liselerine gitmiş hiçbir insanın rencide edilmesini istemiyorum. İnsanların şu okullu bu okullu diyerek ayrıştırılmasını tasvip etmiyorum. Bende bir insan olarak, onlardan her hangi bir rahatsızlık duyulmasını kabul edebilecek bir yapıda biri değilim. Dolayısıyla da aynı şekilde, aynı hassasiyetin bize karşı da yani İmam Hatiplilere de olması gerektiğine inanıyorum. İmam Hatipli olmaktan da gurur duyuyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık