Ana Sayfa Siyaset Erdoğan: ''Biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz''

Erdoğan: ''Biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz''

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adana Valisi'nin sözleriyle ilgili olarak, ''Ben oradaki o ifadeyi tabii ki doğru bulmuyorum. Onun için de İçişleri Bakanına gerekli talimatı verdim, gerekli incelemeyi yapacaklar'' dedi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2013 Salı 17:57
Erdoğan: ''Biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz''

AK Parti Genel Başkanlığı'nın sitesinde yer alan habere göre, Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup toplantısının ardından Meclisten ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un bir vatandaşla girdiği diyalogda sarf ettiği sözleri nasıl değerdirdiğini" sorması üzerine Erdoğan, ''Bir defa çok açık net söyleyeyim; arkadaşımızın oradaki tavrını doğru bulmuyorum. Ancak arkadaşımıza yapılan oradaki tavırları da niçin bu medya eleştirmez?'' dedi.

Adana'da ''hükümet istifa'', ''Allah belanı versin'' gibi hakaretlerin de Adana Valisi'ne yönelik yapıldığını dile getiren Erdoğan, ''Bütün bunlar yapılırken...O da bir insan... Kalkıp böyle bir şey yaptı. Ben oradaki o ifadeyi tabii ki doğru bulmuyorum. Onun için de İçişleri Bakanı'na gerekli talimatı verdim, gerekli incelemeyi yapacaklar. Ama kusura bakmasınlar; bu tür bir çok provokatif eylemlere de biz valilerimizi kolay kolay yedirtmeyiz'' değerlendirmesinde bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık