Ana Sayfa Ekonomi Erken rezervasyonda 12 taksit için son fırsat

Erken rezervasyonda 12 taksit için son fırsat

ODEON Tours İç Pazar Müdür Vekili Mehmet Kamçı, şubat ayında kredi kartına taksit sayısının 9 aya ineceği, 12 taksitli avantajlı dönemin sona ermesi için çok kısa bir süre kaldığını belirterek, "Bu yıl erken rezervasyonun başlangıç dönemine ait rakamların geçen yılın üzerinde gerçekleşmesi Türk tatilcilerinin erken rezervasyona olan ilgisini net bir şekilde ortaya koyuyor" dedi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2014 Pazartesi 14:23
Erken rezervasyonda 12 taksit için son fırsat

ODEON Tours İç Pazar Müdür Vekili Mehmet Kamçı 25 Kasım 2013 itibariyle başlayan erken rezervasyon kampanyasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Mehmet Kamçı, açıklamasında şubat ayında kredi kartına taksit sayısının 9 aya ineceğini, 12 taksitli avantajlı dönemin sona ermesi için çok kısa bir süre kaldığını da belirtti. Kamçı  ‘‘Bu sene erken rezervasyonun birinci döneminde, yani 1,5 aylık dönem içinde, geçen yılın aynı dönemine göre kişi sayısında yüzde 35’lik, ciroda ise yüzde 50’nin üzerinde artış elde ettik. Kişi başına satış rakamlarımızda ise geçen yıla göre yüzde 25’lik bir artış söz konusu’’ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

‘‘Yaz satışlarının başında olmamız sebebiyle erken rezervasyon dönemine ait genel bir değerlendirme yapmak için henüz erken. Fakat bu yıl erken rezervasyonun başlangıç dönemine ait rakamların geçen yılın üzerinde gerçekleşmesi Türk tatilcilerinin erken rezervasyona olan ilgisini net bir şekilde ortaya koyuyor. Artık tatil severler kış aylarından itibaren yaz aylarını planlıyor.’’ dedi.

Erken rezervasyonu cazip kılan bir diğer öğenin de uygun fiyatlı uçak alternatifleri olduğuna değinen Mehmet Kamçı, İstanbul ve Ankara’dan otobüslü ulaşım imkanları da sunduklarını ifade etti. Erken rezervasyon iptal sigortası yaptıran tatil severlerin artmış olmasının talepteki artışın bir diğer göstergesi olduğunu söyleyen Kamçı ‘‘2014 yaz dönemi erken rezervasyon kampanyasına katılanlar, Allianz Sigorta güvencesi ile erken rezervasyon iptal sigortası yaptırıp 72 saate kadar koşulsuz iptal hakkına da sahip oluyor.’’

Batılı ülkelerde erken rezervasyonun oturduğunu vurgulayan, Avrupa ve BDT ülkelerinden yaz aylarına gelen rezervasyon adetlerinin fazla olduğunu söyleyen Kamçı  “Yurtdışından yapılan rezervasyonlar sebebiyle sezona yaklaştıkça aile odaları ve diğer özel oda tiplerinde yer bulabilme imkanı azalıyor.

Misafirlerimizi erken rezervasyon yaptırmalarını şiddetle öneriyoruz. Bu dönemi sadece indirim olarak değerlendirmesinler, istedikleri tesiste ve zamanda tatil yapmak istiyorlarsa erken davranmalarında fayda var’’ diye konuştu.

Hala çok uygun fiyatlarla rezervasyon yapabilme şansı devam ediyor

ODEON Tours’un 25 Kasım 2013’ten itibaren tatil severlere sağladığı yüzde 50’ye varan erken rezervasyon indirimleri kampanyanın ikinci döneminde yüzde 45’e varan indirimlerle devam edecek.

ODEON Tours’dan her 100 TL'lik alışverişe, 50 mil

Miles&Smiles üyeleri, tüm yurt içi otel rezervasyonları ile Türk Hava Yolları uçaklı Kıbrıs paketlerinde her 100 TL harcama karşılığı 50 bonus mil kazanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

AOSB Kuluçka Merkezi açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık