Ana Sayfa Gündem Etkin Demokrat Hekimler Seçime Hazır

Etkin Demokrat Hekimler Seçime Hazır

23-24 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Adana Tabip Odası Genel Kurul ve Seçimlerine Etkin Demokrat Hekimler tam kadro hazır olduklarını belirttiler. Etkin Demokrat Hekimlerin Başkan Adayı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten oldu.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2016 Çarşamba 09:21
Etkin Demokrat Hekimler Seçime Hazır

Türkiye sağlık ortamının uzun süredir “piyasalaştırıcı” politikalar doğrultusunda ağır tahribata uğratıldığı bir dönemi hep birlikte yaşadıklarını belirten Etkin Demokrat Hekimler Başkan Adayı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, yaptığı açıklamada “Ülkemiz sağlık ortamı ulusal ve uluslararası sermayenin istekleri doğrultusunda piyasacı-ticarileştirici-kapitalistleştirici bir mantıkla yeniden düzenlenerek  hekimleri ucuz işgücüne, vatandaşları ise müşteri konumuna taşımıştır. Bugün sağlık daha fazla hasta, daha fazla hastalık, daha fazla tetkik, daha fazla ilaç anlamına gelmektedir. Sağlık politikalarında ki bu hızlı değişim ve dönüşüm, hekimlerin performans için fazla sayıda hasta bakma ve ameliyat yapmaya zorlanması, hasta yoğunluğundan dolayı anamnez almadan tetkik istenmesi,  şiddet ve şikayet hekimleri mesleklerine, meslektaşlarına ve hastalarına yabancılaştırmıştır” dedi.

 

DAHA İYİ HEKİMLİK YAPMAK İÇİN ADAYIZ

Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, “Ülkemizde hukuk, eğitim, güvenlik gibi sağlık ortamı  ve hekimlikte kritik bir eşiğe gelmiştir. Uygulanan bu politikalar ülkemiz gibi hekimler ve sağlık çalışanları açısından da yarınları bilinmez hale getirmiştir. Hekimlere ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik şikayet ve şiddetin artması nedeniyle  bizler daha  huzursuz ve mutsuz bir ortamda  çalışıyoruz. Toplumsal yaşamda ki belirsizlik, geleceğe yönelik güvensizlik, antidemokratik uygulamalar, hukukun hiçe sayılması, akıl ve bilimin devre dışı bırakılmaya çalışılması, canlı veya cansız bombalarla yapılan terör saldırıları, şiddet, savaş ve korku gibi bir sürü olumsuz etmen tüm toplumun olduğu gibi bizlerin de  endişelerini daha da arttırmaktadır. Hekimler çaresiz yarın ne olacağını bilmeden konumlarını korumaya çalışırken her geçen gün ekonomik ve özlük hakları gasp olmaktadır. Aile hekiminden akademik kariyerin en üst noktasına kadar hekimlerin bir çok sorunu vardır. Böylesi bir ortamda Adana Tabip Odası  olarak seçimlere gidiyoruz. Oysa ki bizler daha demokratik, daha çağdaş, daha özgür, laik, cumhuriyet ilkelerinin ve hukukun üstün olduğu, ülkemizde ve dünyada barışın egemen olduğu, kupa tedavisi veya hacamatlığın değil bilimsel tıbbın geçerli olduğu, terör ve bombaların değil huzur ve güvenin olduğu, hasta ve hastalık sayısının artışıyla değil azalmasıyla övünen bir Sağlık Bakanının olduğu Cumhuriyet Türkiye’sinde hekimlik yapmak ve seçime gitmek istiyoruz.  Bu seçim döneminde de iktidarın tüm demokratik kitle örgütleri gibi Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odamızı, Sağlık Bakanlığının arka bahçesi olan yapılanmalarla birlikte ele geçirmelerine izin vermeyeceğiz. Seçime giderken  şimdiye kadar odamıza  çalışmalarıyla  emek ve  enerjilerini  koyan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Etkin Demokratik Hekimler olarak  Adana Tabip Odası seçimlerinde daha iyi hekimlik yapmak, daha iyi sağlık hizmeti sunmak,  sağlıkla ilgili her alandaki sorunlara ve hekim haklarına sahip çıkmak ve daha etkin bir oda için yeni yönetim kurulu ekibimizle, yeni bir oda yönetimine adayız.” Diye konuştu.

Etkin Demokrat Hekimlerde Asil Yönetim Kurulu Üyeleri: Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Prof. Dr. Ahmet Hilal, Dr. A. Erhan Özeren, Op. Dr. Ferhat Erol, Dr. Hakan Şen, Uz. Dr. Selahattin Menteş ve Uz. Dr. Zehra Filiz Gündoğan Turan’dan oluşuyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık