Ana Sayfa Gündem Fatih Köylü: ''Aldırmaz çalışanların hakkını vermedi''

Fatih Köylü: ''Aldırmaz çalışanların hakkını vermedi''

Demokrat Parti Adana İl Başkanı Fatih Köylü, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz’ın çalışanların alacaklarına duyarsızlığının yıl sonunda devam ettiğini ve bu nedenle tüm belediye çalışanlarının yeni yıla parasız girmek zorunda kaldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2014 Çarşamba 14:34
Fatih Köylü: ''Aldırmaz çalışanların hakkını vermedi''

Demokrat Parti (DP) Adana İl Başkanı Fatih Köylü, Büyükşehir Beldiyesi çalışanlarının Vekil Zihni Aldırmaz’ın duyarsızlığı nedeniyle yeni yıla parasız ve çocuklarının karşısında boynu bükük girdiklerini söyledi.

Vekil Aldırmaz’ın İller Bankası’ndan aldığı 176 trilyonu kaldırım ve kavşak düzenlemeleri, çiçek ekimiyle çarçur edip, Büyükşehir Belediyesi’nin geleceğini ipotek altına soktuğun ifade eden Fatih Köylü, kaldırımları her yıl yenileyen, iki ayda bir çiçek değiştiren, yolları yap boz tahtasına çeviren Aldırmaz’ın çalışanların alacaklarına karşı takındığı sorumsuz tutumun, binlerce çalışanı ve ailelerini mağdur ettiğini belirtti.

Kişisel reklam harcamalarına trilyonları anında bulan Vekil Aldırmaz’ın çalışanların alacaklarını 10 aydır ödememesinin manidar olduğunu kaydederek, Vekil’in 8 aylık mesailer ile 2 ikramiyeyi 10 aydır ödemeyerek, Büyükşehir çalışanlarını ekonomik açıdan tıpkı Büyükşehir Belediyesi gibi zor duruma düşürdüğünü ve açlığa mahkum ettiğini bildirdi.

Aldırmaz’ın aldırmaması nedeniyle, Büyükşehir çalışanlarının yeni yıla parasız girdiklerini, çoluk çocuklarına yeni yıl hediyesi alamadıklarını ve aileleri karşısında boyunları bükük kaldığını belirten Fatih Köylü, “Halkın parasını hovardaca harcayan,kendi kişisel reklamına ve yandaş müteahhitlere para bulan Vekil Aldırmaz, işçilerin alacakları karşısındaki aldırmazlığı ibret verici bir durumdur. Devletin yetkili kurumlarının, 10 aydır fazla mesai ve ikramiyeleri ödememekde ısrar ederek çalışanlarını yeni yılda açlığa mahkum eden Aldırmaz’dan mutlaka hesap sorması gerekir” dedi.

NASIL ADAY OLACAK?

Zihni Aldırmaz’ın, halen Büyükşehir adaylığı için CHP, Seyhan adaylığı için MHP, Çukrova adaylığı için AK Parti’de kulis yürüttğünü ileri süren Fatih Köylü, en kutsal değer olan emeği hak sapilerine vermemekte direnen, binlerce insanı yeni yıla parasız sokarak mağdur eden Zihni Aldırmaz’ın bu şartlarda hala adaylığı düşünmesi hazin bir durumdur. Aldırmaz nasıl aday olacak, Vekil’i aday gösterecek siyasi partiler nasıl aday gösterecek, halka nasıl izah edecekler?” diye sordu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık