Ana Sayfa Siyaset Fikret Yeni: '‘CHP Masadan Kaçtı’'

Fikret Yeni: '‘CHP Masadan Kaçtı’'

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, “Yeni anayasanın gerekliliği, iktidar kadar CHP'nin de hassasiyet göstermesi gereken bir konudur” dedi.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba 15:09
Fikret Yeni: '‘CHP Masadan Kaçtı’'

Başkan Fikret Yeni, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun dağılmasına ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili CHP'ye eleştirilerde bulunan Başkan Fikret Yeni, "CHP'nin masadan ayrılması aslında yeni bir siyasi tarz değildir. CHP'nin de, bir tarafından tutarak ortak olduğu mümkün olan en geniş katılımlı bir anayasa yapım süreci hükümetimizin girişimidir. AK Parti'nin niyeti ve iradesi belli. Masayı terk eden CHP'nin niyetinin de, ne olduğu gün yüzüne çıkıyor. Bizim amacımız, her taşını, tuğlasını,  elden geçirerek, birlikte inşa etmek istediğimiz yeni bir anayasa. Bugün CHP'nin masayı terk eden taraf olması, bu binayı yerle bir etme girişiminden başka bir anlama gelmemektedir” ifadelerine yer verdi. 

CHP'nin basit siyasi tavırla anayasa tartışmalarının yolunu tıkamak istediğini ifade eden Başkan Fikret Yeni, “İhtiyaçlarımız ortada. Tecrübelerimiz, birikimlerimiz devlet olarak yeni anayasa için yeterli. Eski anayasanın geride bıraktığı yıkıntılar, yeni anayasa ile temizlenecek. Daha etkili ve verimli bir devlet, yeni anayasa ile işlemeye başlayacak. Yeni anayasa yapmak, yeni bir binanın ana omurgasını oluşturmakla eşdeğerdir. Bu şekilde inşaa edilmiş sağlam bir binaya, yani anayasaya tüm ülkenin CHP'ye oy veren vatandaşlarımızın de ihtiyacı olduğu net. Süreci sığ bir çekişme ortamına sürüklemek, tüm ülkeye yapılan haksızlıktan başka bir şey değildir” dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Ağca: Aktif politikayı Adana'da yapıyorum

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık