Ana Sayfa Gündem Fransa-Adana kültür/ sanat dostluk köprüsü

Fransa-Adana kültür/ sanat dostluk köprüsü

Adana Anakent Belediyesi Başkan Vekili Sedat Gül, Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ile İşbirliği Müsteşar Yardımcısı Raphael Martinez beraberindeki kurulu kabul etti.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2021 Cumartesi 10:55
Fransa-Adana kültür/ sanat dostluk köprüsü

Anakent Belediyesi Başkan Vekili Sedat Gül, Fransa'nın Türkiye Büyükelçiliği Kültür Etkinlikleri ile İşbirliği Müsteşar Yardımcısı Raphael Martinez beraberindeki kurulu kabul etti.

Bazı Anakent bürokratlarının da katıldığı toplantıda, sosyal ve kültürel konularda ortak projeler yapılmasıyla ilgili görüş birliğine varıldı. İlk adım olarak Fransa’dan bir tiyatro grubunun Adana’da ücretsiz oyun sahnelemesi konusu gündeme geldi.

Adana Lezzet Festivalinde Fransız ve Türk aşçıların birlikte sunum yapması, Adana’daki bazı tarihi eserlerin restorasyonu, Altın Koza Film Festivali’ne destek verilmesi gibi konularda iş birliğine olumlu bakılırken, Adana’ya göçle gelen kadınların desteklenmesiyle ilgili de Fransız heyeti girişimde bulunacak.

Adana Anakent Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, kültür, sanat ve sosyal belediyecilik konularına çok önem verdiğini belirten Sedat Gül, Raphael Martinez ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Saygılı, Kızılay Genel Sekreteri oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık