Ana Sayfa Gündem Geleceğin mühendisleri katı atık tesislerinde

Geleceğin mühendisleri katı atık tesislerinde

Niğde Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Adana Büyükşehir Belediyesi Entegre Katı Atık Tesisleri’ne inceleme gezisi yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2013 Cuma 13:00
Geleceğin mühendisleri katı atık tesislerinde

Öğretim üyeleriyle birlikte Adana’ya gelen 50 kadar Çevre Mühendisi adayı önce tesiste görevli Çevre Mühendisi Recep Kaan Sinan’dan bilgi aldı.

Ardından otobüsle tesis gezisi yapıldı ve her bölümde yapılan çalışmalarla ilgili Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Koruma Şube Müdürü Hülya Kuş tarafından bilgi verildi.

Gerçekleştirilen teknik geziden çok memnun olan öğretim üyesi ve öğrenciler, tesisin mükemmel olduğunu ifade ettiler.

Niğde Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Selma Yaşar Karkanç, “Çevre mühendisliği bölümü öğrencileri teorik bilgiler alıyor. Burada işin pratiğini görme şansı buldular. Tüm uygulamaların bütün aşamalarının görülmesi açısından çok yararlı bir gezi oldu” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Entegre Katı Atık Tesisleri’nin modern bir tesis olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Selma Yaşar Karkanç, “Sanıyorum burası Türkiye’nin sayılı tesislerinden biri” ifadesini kullandı.

Çevre Mühendisliği öğrencisi Selçuk Ekener de Katı atık ve tehlikeli atık yönetim dersi kapsamındaki gezinin çok yararlı olduğunu ifade etti.

Bir başka öğrenci Ayşe Kürkçü ise “Bizim için çok verimli bir gezi oldu. Adana’daki tesis örnek bir yapıda. Pratikte her şeyi görüyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasat geldi ama hala fiyat yok

Hasat geldi ama hala fiyat yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık