Ana Sayfa Gündem “Gençler her anlamda en iyi şekilde yetişmeli…”

“Gençler her anlamda en iyi şekilde yetişmeli…”

Adana Valisi Elban, ilçe gezileri kapsamında ziyaret ettiği Pozantı ilçesinde Türkan-İrfan Akün Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2021 Cuma 15:06
“Gençler her anlamda en iyi şekilde yetişmeli…”

Adana Valisi Süleyman Elban, ilçe gezileri kapsamında ziyaret ettiği Pozantı ilçesinde Türkan-İrfan Akün Çok Programlı Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu.

Lisenin robotik kodlama, hazır giyim ve elektrik atölyesi ile kütüpanesini gezerek bilgiler alan Vali Elban, burada öğrenci ve öğretmenlerle söyleşti.

Vali Elban, inceleme sırasında gelişen teknolojileri yakından izleyen gelecek kuşakları dijital dünyaya şimdiden hazırlamak gerektiğine vurgu yaptı.

Yarınlara yön verecek gençlerin her anlamda en iyi şekilde yetişmesinin temel amaçları olduğunu söyleyen Vali Elban, şu sözlere yer verdi:

“Yetenekleri ve becerileri doğrultusunda yönlendirilmiş, nitelikli insan gücünün varlığı toplumların gelişmesinde en büyük güçtür. Gücümüzü en verimli şekilde kullanarak ülkemizin yarınlarını daha şimdiden garanti altına almak istiyoruz.  İşte bu yüzden de çocuklarımızın çağın gereklerine vakıf, özgüveni tam, hedefini bilen bireyler olarak yetişmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. İnanıyorum ki bu sıralarda yetişen gençlerimiz, ülkemizin medeniyet yolculuğunu layıkıyla sürdürecek.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık