Ana Sayfa Siyaset Gençlerden CHP adayı Karalar'a destek

Gençlerden CHP adayı Karalar'a destek

Cumhuriyet Halk Partili gençler Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti. Karalar ile sohbet eden gençler karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 13:21
Gençlerden CHP adayı Karalar'a destek

30 Mart 2014 yerel seçimlerine aralıksız hazırlanan Cumhuriyet Halk Partisi Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar’a Partisinin gençlerinden destek geldi. Destek amaçlı “Halkın İktidarına Hazırlık Merkezi”ni ziyaret eden gençler seçim çalışmalarına destek vermek istediklerini söyledi.

ATATÜRK ÜLKEYİ GENÇLERE EMANET ETTİ

Kendisinin de gençlik kollarından geldiğini hatırlatan Karalar gençliğin önemine vurgu yaptı. Zamane gençliğin özellikle 90 kuşağının insanları yanılttığını söyleyen Karalar, gençlerin önemli anlarda önemli roller üstlenmeyi bildiğini söyledi. Gençler bunu gezi eylemlerinde tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. Karalar yaptığı açıklamada; “Aslında bu zamanın gençleri bizleri yanılttı.  Son yıllarda gençlerin daha duyarsız toplum olaylarına müdahale etmeyen bir yapısı olduğu söyleniyordu. Ancak bunun böyle olmadığı gezi eylemlerinde anlaşıldı. Gençler gerektiği zaman ortaya çıkabileceklerini, toplumsal olaylara duyarlı olduklarını tüm dünyaya bu eylemlerle göstermiştir. İşte bu yüzdendir ki Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ülkeyi gençlere emanet etmiştir. Dar zamanda, bıçağın kemiğe dayandığı anda gençlerin ortaya çıkacağını biliyordu Mustafa Kemal Atatürk…

KARALAR’DAN SEÇİM UYARISI

2014 seçimlerinin önemine vurgu yapan CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, bu seçimin sıradan bir yerel seçim gibi görülmemesi gerektiğini söyledi. Karlar, “2014 yerel seçimleri bizim için çok önemli. Bu sıradan bir yerel seçim olarak görülmemeli. Bizim öncelikli hedefimiz yerelde iktidara gelmek. Yerelde iktidar demek; genel iktidarın, Kemal Kılıçdaroğlu’nu Başbakan yapmanın ilk adımıdır. Bizler şu anda anketlerde önde gözüküyoruz. Ancak anketlerde önde olmamız çalışmamıza mani olmayacak. Aksine bizleri tetikleyerek daha da fazla oy almamızı sağlayacak. Bakın Seyhan’da minimum 160 bin oy alacağız diyoruz. Bu bizim hedefimiz, bu oyu aşar isek Adana Büyükşehir Belediyesi’ni de alırız. Böylelikle Adana’ya, Adanalıya daha çok hizmet etme şansı buluruz.”

SEÇMEN LİSTELERİ KONUSUNDA GENÇLERE UYARI

2014 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi seçmen listelerinin askıya çıktığını belirten Karalar gençlerden bu listeleri kontrol etmelerini istedi. Karalar, “Biliyorsunuz, karşımızda tehlikeli bir iktidar var. Yapılacak iş belli; birinci derecede seçmen listelerini kontrol edeceğiz, gençleri devreye sokacağız. Seçimlerde herkesin oy kullanmasını sağlamamız lazım. İlk görevimiz önce kedimizi ardından ise çevremizdekilerin seçmen listesinde olup olmadığını kontrol edeceği. Değilsek hemen itirazlarımızı yapıp kendimizi seçmen listesine yazdıracağız. Ondan sonra ise sandığa sahip çıkacağız. Ve bunları yaparken en büyük görev gençlere düşecek.”

GENÇLER ADINA PROJE ÜRETİN

Gençler ile ilgili birçok projeleri olduğunu belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar gençlerden proje ve öneri beklediklerini söyledi. Karalar,” Bizler Seyhan Belediyesi’nin de insan odaklı, halkla iç içe yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Bu anlamda halkın onayını alan projelerin hayata geçmesi için çalışacağız. Halkın istemediği projeler olmayacak. Bu anlamda gençlerle ilgili birçok proje geliştirdik. Ancak sizlerden de öneriler bekliyoruz. Artık eskisi gibi siyaset yok. Eskiden siyasetçiler bir projeyi duyduklarında ‘bu çok önemli altını çizin’ derdi. 6 ay sonra yapamazdı, ‘üstünü çizin’ derdi. Biz üstü çizilecek proje üretmeyeceğiz. Projelerimiz halkın istediği onay verdiği projeler olacak. Bu anlamda gençlerin sunacağı projeleri de önemsiyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık