Ana Sayfa Yaşam Gençlerden ecdada mektup

Gençlerden ecdada mektup

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi ,Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın projesi olan ‘Gençlerden Ecdada Mektup’ yarışması çalışmalarına başladı.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2014 Cuma 10:38
Gençlerden ecdada mektup

Gençlik Merkezi Müdürü Senem Açıkgöz,  yarışmanın üç kategoride yapılacağını ve 14-29 yaş aralığında bulunan gençlerin katılacağını, yarışmaya katılacak gençlerin 3 Ocak -29 Mart tarihleri arasında başvuruda bulunmaları gerektiğini söyledi.

“Gençlere ecdatlarımızın ülke için yaptıkları fedakarca çalışmaları iyi anlatmak gerekir” diyen Açıkgöz, şöyle devam etti:

“Geçmişini bilmeyen, geleceğini planlayamazlar. Bu nedenle bu projeyi çok önemsiyoruz. Gençlik Merkezi olarak yarışma için Adana’nın farklı yerlerinde bulunan okulların öğrencileri ile buluştuk. ‘Gençlerden Ecdada Mektup’ yarışmasından haberdar olabilmeleri için okulların duyuru panolarına tanıtım afişlerini asıp öğrenciler Gençlik Merkezi Liderlerimiz tarafından bilgilendirildiler. Hedefimiz, Adana’dan yarışmaya büyük katılım olmasını sağlamaktır.”

-YARIŞMA SONUÇLARI 30 NİSAN’DA AÇIKLANACAK-


Üç kategoride yapılacak olan yarışmaya ortaokul, lise ve üniversite şeklinde gerçekleşeceğine vurgu yapan Açıkgöz şöyle devam etti:

“Ecdatlarımız, Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Hz. Mevlana, Yunus Emre’nin yanı sıra Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale, Malazgirt Zaferi kategorilerinde olacak, kendi kategorilerinde birinci olanlara tablet bilgisayar ile bakanlık kitap seti, ikinci olanlara akıllı telefon ile bakanlık kitap seti, üçüncü olanlara ise bakanlık kitap seti ödül olarak verilecek.”

Bu arada, başvuru formuna ve yarışma afişine form.gsb.gov.tr/Gençlerden Ecdada Mektup adresinden ulaşabilirler. Değerlendirmenin ardından 30 Nisan 2014 tarihinde ise sonuçlar www.gsb.gov.tr adresinden ilan edilecek.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çukurova'da kreş kuraları çekildi

Çukurova'da kreş kuraları çekildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık