Ana Sayfa Gündem Gökayaz, Tahkim adil yargılamaya olanak sağlar

Gökayaz, Tahkim adil yargılamaya olanak sağlar

Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, ‘’Yargının ağır kriz içinde olduğu bir zamanda, tahkim bizler için adil yargılama ve hızlı sonuç alma açısından önemli bir alternatif çözüm yoludur’’ dedi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2022 Salı 08:38
Gökayaz, Tahkim adil yargılamaya olanak sağlar

Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz, ‘’Yargının ağır kriz içinde olduğu bir zamanda, tahkim bizler için adil yargılama ve hızlı sonuç alma açısından önemli bir alternatif çözüm yoludur’’ dedi.

 

Türkiye Barolar Birliği Tahkim Merkezi ve Adana Barosuişbirliğiyle düzenlenen "Tahkim Yargılaması ve TBB Tahkim Merkezi Kuralları " konulu meslek içi eğitim semineri Adana Adliyesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Seminere Baro Başkanı Semih Gökayaz, Baro Saymanı. V. Mert Kuşdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Gül Yalçın Aslan ve avukatlar yoğun ilgi gösterdi. Seminer, Adana Baro Başkanı Semih Gökayaz’ın açılış konuşmasıyla başladı.

TBB’nin, 4-5 Aralık 2021 Genel Kurul’undan sonra TBB Tahkim Merkezi’ni ve kurallarını yeniden ele aldığını belirten Semih Gökayaz, “TBB Tahkim Merkezi Yürütme Kurulu Başkanlığına bu konuda deneyimli meslektaşımız Av. Mehmet Rifat Bacanlı getirildi. Kendisi bir misyoner gibi il il gezerek Tahkim konusunu anlatıyor. Yargının ağır kriz içinde olduğu bir zamanda , tahkim bizler için adil yargılama ve hızlı sonuç alma açısından önemli bir alternatif çözüm yoludur. Bugün aramızda alanlarında etkin ve yetkin çok kıymetli hocalarımız var. Güzel ve keyifli bir çalışma olacağına inanıyorum.” dedi.

“SORUNLARIMIZI KISA SÜREDE ÇÖZÜYORUZ”

Gökayaz, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 13.06.2022 tarihli hukuka aykırı genelgesi konusunda Ankara’da (21.06.2022) TBB Başkanı Erinç Sağkan ile birlikte Adalet Bakanlığı’nda görüşme yaptıklarını ve konunun en kısa sürede çözümü için çalışıldığı bilgisini paylaştı.

“ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

Çalışmaları hakkında bilgi veren Gökayaz, “Mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Bağımsız savunmanın önüne çıkarılan engelleri hep birlikte aşmak ve mesleğimizi daha iyi koşullarda ifa etmek için çalışıyoruz. Önümüzdeki süreçte yapacağımız çalışmaları planlıyoruz. Özellikle de kadın hakları, çocuk hakları, insan hakları ve avukat hakları merkezleri önemli ve etkin çalışmalar yapıyor. Meslektaşlarımızın yaşadığı sorunlara en kısa sürede çözüm buluyoruz” dedi.

Daha sonra; Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Albayrak ‘Tahkim Sözleşmesi’, TBB Tahkim Merkezi Başkanı Mehmet Rifat Bacanlı ‘TBB Tahkim Yargılaması’, TBB Tahkim Merkezi Raportörü Özgün Deniz Sarıçiçek ‘TBB Tahkim Kuralları’ hakkında sunumda bulundu. Seminer soru-cevap bölümüyle devam etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Seyhan’da hizmet ve projelere devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık