Ana Sayfa Gündem Grip aşısı uyarısı

Grip aşısı uyarısı

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, eczanelerde grip aşısı temininde sıkıntı yaşandığını söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2021 Salı 09:29
Grip aşısı uyarısı

- CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, eczanelerde grip aşısı temininde sıkıntı yaşandığını söyledi. 65 yaş üzeri vatandaşların ve kronik hastalığı olan risk grubundaki vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden tanımlanan ücretsiz grip aşılarına ulaşamadığını kaydeden Bulut, “Eczanelerden grip aşısını parasıyla almak isteyenler de ‘yok’ yanıtıyla karşılaşıyor” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, eczanelerde grip aşısı temininde sıkıntı yaşandığını söyledi. Kış başlamadan önce özellikle grip aşısının yapılmasının bilimsel bir gerçek olduğunu kaydeden Bulut,ancak eczane raflarında grip aşısının bulunmadığını söyledi.

GRİP AŞISI BULUNMUYOR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın atanmasından bu yana her yıl grip aşısı temininde sorun yaşandığını kaydeden Bulut, geçen sene grip sezonunda da vatandaşın aşı bulamadığını,salgının pik yaptığı dönemde eksik ve çok geç geldiğini,sezon bittikten sonra grip aşısı temininin yapıldığını hatırlattı.

HER YIL AYNI SORUN YAŞANIYOR

Vatandaşların sürekli mağdur edildiğini belirten Bulut, “Her sonbaharda aynı sorun yaşanıyor. 65 yaş üzeri vatandaşlar ve kronik hastalığı olan risk grubundakilere grip aşıları Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden ücretsiz olarak tanımlanmasına rağmen, vatandaşlar eczanelere gittiklerinde ‘yok’ yanıtıyla karşılaşıyor. Parasıyla grip aşısı olmak isteyenlerde eczanelerde geçen yıla göre fiyatı 2 kat artan 85 TL olan grip aşısına ulaşamıyor” dedi.

HALK SAĞLIĞI TEHDİT ALTINDA

Sağlık Bakanlığına her yıl aynı çağrıyı yaptıklarını ancak sorunun çözümü noktasında adım atılmadığını kaydeden CHP’nin eczacı kökenli Milletvekili Bulut, bu plansızlık, organizasyonsuzluk ve ciddiyetsizliğin halk sağlığı açısından ciddi bir tehdit oluşturduğunun altını çizdi. Bulut, özellikle risk grubunda olanların bir an önce aşılanması için depolarda bekletilen grip aşısının eczanelere sevkinin sağlanmasını istedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi

Madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık