Ana Sayfa Gündem “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” toplantısı

“Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” toplantısı

MHP Adana İl Başkanlığı İl Kadın Kolları Teşkilatınca “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” adlı bin 200 davetli kadının katıldığı ve olağanüstü coşku ve heyecanın yaşandığı toplantıda önemli mesajlar verildi.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2017 Pazar 13:03
“Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” toplantısı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kaderinde etkili olan üç isime dikkat edin. Bunlar Atatürk, Türkeş ve Bahçeli’dir” dedi.

MUHTEŞEM COŞKU VE HEYECAN

MHP Adana İl Başkanlığı İl Kadın Kolları Teşkilatı tarafından “Güçlü Kadın Güçlü Türkiye” adıyla birlik ve beraberlik toplantısı düzenlendi. Bir otelde düzenlenen ve çoğu parti dışından bin 200 civarında davetli kadın, en büyük salona sığmayınca üç salon daha açıldı. Zaman zaman izdihamın görüldüğü etkinlik, muhteşem bir coşku ve heyecana sahne oldu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, yerel sanatçıların, Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibinin ve yine Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının coşturduğu kalabalık İzmir Marşı’nı ayakta söyledi.

ÖNEMLİ MESAJLAR VERİLDİ

MHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Arife Kaytancı’nın ev sahipliği yaptığı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, MHP MYK Üyesi Adana Milletvekili Muharrem Varlı, MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün de hazır bulunduğu toplantıda önemli mesajlar verildi.

KARAKAYA’DAN ATATÜRK-TÜRKEŞ-BAHÇELİ SENTEZİ

Mevlüt Karakaya, Türkiye’nin kaderini etkileyen üç isim olarak nitelendirdiği Mustafa Kemal Atatürk, Alparslan Türkeş ve Devlet Bahçeli’yi sentezleyen konuşması yoğun ilgi gördü. Karakaya “Türkiye Cumhuriyeti tarihinde üç isime çok dikkat edin. Birincisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk. Allah O’ndan razı olsun, mekanı cennet olsun. İkincisi, 25 kasım’da 100. doğum gününü kutladığımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş. Biri Cumhuriyeti kurdu, diğeri Cumhuriyeti kurtardı. Üçüncüsü ise, bugünlerde görüyorsunuz. Türkiye’nin en kritik zamanlarında aldığı pozisyonlar, duruşlar ve önerdiği yol ve yöntemlerle Türkiye’yi felaketlerden kurtaran bir başka lider; Devlet Bahçeli. Allah O’dan da razı olsun.”

ÜÇ İSMİN ORTAK ÖZELLİĞİ: ADANA      

Karakaya, Adanalıların gönlünü fetheden şu sözlerle devam etti:

“Üç isim saydım Atatürk, Türkeş ve Bahçeli. Üçünün de ortak bir özelliği, Adana ile alakalı olmalarıdır. Pek çok kez Adana’ya gelen Atatürk, Milli Mücadele için de Adana’dan ilham almıştır. MHP kurucu kongreyle Adana’da temeli atılmış ve Türkeş de Adana’dan vekil seçilmiştir. Devlet Bahçeli de zaten Adanalıdır.”

SÖZDE ÜLKÜCÜLERDEN BAYKAL’A “GEÇMİŞ OLSUN”, BAHÇELİ’YE...

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Mevlüt Karakaya, ‘MHP’ne zarar verme amaçlı’ yeni bir parti kurma sürecine önayak olanlar için çarpıcı bir tezadı ve ayrıntıyı paylaştı. Karakaya “MHP’yi ülkücülük yapmamakla suçlayıp olağanüstü kongre isteyenler topladıkları yüzlerce imzayı Genel Merkeze vermeyi tercih ettikleri gün hangi gündü biliyor musunuz? Genel Başkanımızın ağır bir ameliyat için önceden planlandığı şekilde hastaneye yattığı gündür. Ameliyat sonrasını, hatta ameliyattan çıkmasını dahi beklemediler. Deniz Baykal için hastaneye kadar gidip dua edenler- ki bu insani ve insani bir durumdur- o zamanki Genel Başkanları için bir geçmiş olsun açıklaması dahi yapmadılar. Üstelik bir de dediler ki; ‘İmzaları görünce kriz geçirdi,100 imza daha götürseydik, kesin geberirdi!’ Allah herkesin kalbine göre versin. Bunlar dün MHP’ni yeterince ülkücü olmamakla suçlayıp bir kısım samimi ülkücüyü ağlarına düşüren ve bugün de ’Biz ülkücü bir parti değiliz’ diyenlerdir. Maalesef durum ve gerçek bu. Doğru yıkılmaz. MHP olarak dimdik ayaktayız.”

SERTAN DURAN’DAN, AYNI ‘SENTEZ’ VURGUSU

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran da, Karakaya gibi benzer senteze vurgu yaptı.

Kurtuluş Savaşı’nı veren, Cumhuriyeti kuran iradenin Başbuğ Türkeş ve Devlet Bahçeli tarafından yaşatıldığını belirten Duran özetle “Kurtuluş Savaşı’nı kazanan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni kuran, Cumhuriyeti ilan eden de aynı irade. O iradeyi aslına uygun olarak devralan, Türk Milliyetçiliğini bayrak yapan ise MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ merhum Alparslan Türkeş. Bu uğurda 5 bin dava arkadaşını şehit verdi. Zindanlara düştü, işkencelere direndi ama yine de yılmadı. Peki Başbuğ Türkeş’in bıraktığı o bayrağı şimdi kim dalgalandırıyor? Her zaman, her şartta ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen bir lider. Olacakları önceden sezen, devleti ve milleti uyaran bir basiret ve feraset timsali, siyasetin ahlak abidesi, bilge lider, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli!” şeklinde konuştu.

“EMİN OLUN DOĞRU YERDESİNİZ”

Duran “Yani, bir asır önce Milli Mücadele destanını yazan, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran irade; bütün görkemiyle, tüm haşmetiyle Bilge Lider Devlet Bahçeli’nin şahsında, Milliyetçi Hareket’in kurumsal kimliğinde ve bu kimliği gururla taşıyan tüm ülküdaşlarımızda, dava arkadaşlarımızda, bu harekete destek veren tüm vatandaşlarımızda, aramızda bulunan siz değerli konuklarda yaşamaya devam etmektedir. Emin olun; doğru yerdesiniz. Ne mutlu sizlere, ne mutlu bizlere, ne mutlu Türk’üm diyene!” diye konuştu.

NEVİN TAŞLIÇAY: KADIN OLMADAN MESAFE KAYDEDİLEMEZ

MHP Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Taşlıçay ise, kadınların sahip olduğu konum ve haklara vurgu yaptı. Kadınların yerel ve genel siyasetteki konumunun daha belirgin bir durum arz edeceği öngörüsünü dile getiren Taşlıçay, “Siyasal temsil, kadınlar olmadan mesafe kaydedemez. İşte bu inançla Türk kadınının seçme ve seçilme hakkının verilişini kutluyor, Mustafa Kemal Atatürk ve ilk kadın milletvekillerimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

SÖZLÜ: ADANA MHP’NİN KALESİ OLMAYA DEVAM EDECEK

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, MHP olarak yerel yönetimlerde Adana’da daha güçlü olacaklarını dile getirdi. Sözlü “Bugün Adana’da değerli gönüldaşlarımız, MHP’ne nefes olan, onun omurgasını teşkil eden siz değerli gönüldaşlarımız öncelikle de hanımefendiler arkamızda durduğu müddetçe Adana MHP’nin kalesi olmaya devam edecektir. Adana, milliyetçi belediyecik açısından Türkiye’nin örnek ili olacaktır. Size olan güvencimizle, çok açık ifade ediyorum; 20 yılda bizden önce ne yapıldıysa daha fazlasını ilk 5 yılımızda yapmış olmazsak bize yazıklar olsun. Bu kadar açık söylüyorum. Engellemeler bizim için gerekçe değil. Her zaman başarıya yoğunlaştık. Huzur ikliminin sağlandığı, insanların müreffeh olduğu ve istediklerine ulaşabildiği bir Adana’yı elbirliğiyle gerçekleştireceğiz.” dedi.

ARİFE KAYTANCI’YA TEŞEKKÜR

Toplantının ardından, MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya’ya, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Arife Kaytancı ise Kadın Kolları Genel Koordinatörü Nevin Yaşlıçay’a plaket verdiler. Protokol üyeleri, programın başarısından ötürü MHP İl Kadın Kolları Başkanı Arife Kaytancı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi

Zeydan Karalar’ın makam odası haczedildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık