Ana Sayfa Yaşam Güler, “Meslektaşlarımızın bilgilerini güncel tutma amacındayız''

Güler, “Meslektaşlarımızın bilgilerini güncel tutma amacındayız''

Türk Diş Hekimleri Birliği(TDB) Akademisinin ilk bilimsel toplantısı Adana’da gerçekleşti. Tüm dünya ülkelerinde mezuniyet sonrası eğitimin meslek örgütlerinin işi olduğunu söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, meslektaşlarının bilgilerini güncel tutma amacıyla bilimsel toplantılarını sürdüreceklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2016 Pazar 13:06
Güler, “Meslektaşlarımızın bilgilerini güncel tutma amacındayız''

Ağız ve diş sağlığı konularında meslektaşlarının her türlü teknolojik gelişmelerden haberdar olmalarını, düzenledikleri bilimsel toplantılarla dişhekimlerinin bilgilerini güncel tutma hedefinde olduklarını ifade eden Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Biz Adana Diş Hekimleri Odası olarak kendi bünyemizde belli bir düzende bilimsel toplantılarımızı yapıyoruz. Türk Diş Hekimleri Birliğimiz bu toplantıları bir adım daha ileri götürerek Türk Diş Hekimleri Birliği Akademisini kurdu. İlk toplantıyı da Adana’da gerçekleştiriyoruz. Bu akademinin amacı sürekli dişhekimliği eğitimini belli bir düzende ve plan dahilinde yürütmektir. Bu işi tüm dünyada meslek örgütleri yapıyor. Mezuniyet sonrası eğitim, meslek örgütlerinin işidir. Bilimsel toplantı ve sosyal etkinliklerimizi yoğun ve ciddi bir şekilde yapıyoruz. TDB’de toplantı sayısını kredilendiren odaların başında geliyoruz. Dişhekimleri olarak biz kendimizi eğitiyoruz. Herkes haftasonu gezerken biz odamızda toplanarak bilgilerimize yeni bilgiler ekliyoruz. Bu da bizim farkındalığımızdır. Ben geldiğiniz için sizlere, “Anterior Bölge Dişlerde Renk Kavramı Ve Kompozit Restorasyonlar" konularında tecrübelerini bizlerle paylaşacak olan değerli hocamız Doç. Dr. Uğur Erdemir’e çok teşekkür ediyorum.” dedi.

“Anterior Bölge Dişlerde Renk Kavramı Ve Kompozit Restorasyonlar" konulu bilimsel toplantıya konuşmacı olarak katılan İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Diş Hastalıkları Tedavisi Anabilim Dalından Doç. Dr. Uğur Erdemir, renk kavramının dişlerin ön bölgesinde çok önem arzettiğini söyleyerek renk kavramında neler biliyoruz? Neler yapabiliriz? Ve direk yapılabilecek restorasyonlarla ilgili bilgi verdi.

Güzel bir gülüş ve estetik dişlere sahip olabilmek için ağız diş bakımının çok önemli olduğunun altını çizen Doç. Dr. Uğur Erdemir, “Günlük hayatta diş rengini etkileyen önemli unsurlar diş üzerinde biriken lekeler, dişi çevreleyen yumuşak dokular, dişin kendi doğası, nikotin, çay, kahve, kullanılan ağız gargaraları, yenilen gıdalardaki gıda boyalarıdır. Estetiğin diş boyları, dişeti ile uyumu, dişlerin kendi arasındaki ilişkileri gibi birçok parametresi vardır. Parametreler gibi kullanılacak materyallerinde bilinmesi lazımdır. Hasta estetik diş istiyorsa porselen tercih edilebilir, ekonomik düşünülürse kompozit tercih edilebilir. Materyallerde içerisindeki partüküllerden diş dokusunu taklit edebilme yeteneğinden, aşınma direncinden, her türlü estetiği sağlayabilecek özelliklerden dolayı çok gelişme var. Tüm bunların kombinasyonunu, harmanını yapıp, tedaviyi planlamak doğru olandır.” diye konuştu.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık