Ana Sayfa Yaşam Güzelleşirken meslek öğreniyorlar

Güzelleşirken meslek öğreniyorlar

Ücretsiz olarak verdiği meslek kurslarına bir yenisini daha ekleyen Çukurova Belediyesi, kadınlara yönelik açtığı cilt bakımı ve epilasyon kursu büyük ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 10 Şubat 2022 Perşembe 16:01
Güzelleşirken meslek öğreniyorlar

Çukurova Belediyesinin kadın odaklı sosyal hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor. Ücretsiz olarak verdiği meslek kurslarına bir yenisini daha ekleyen Çukurova Belediyesi, kadınlara yönelik açtığı cilt bakımı ve epilasyon kursu büyük ilgi görüyor.

Sağlıklı cilt ve onu korumanın en doğru yöntemlerini, uzman eğitmenler tarafından, uygulamalı derslerle öğrenen kadınlar, bu kurslardan oldukça kazançlı çıkıyor. Öyle ki hem cilt bakımının ve makyajın inceliklerini ve etkili sunumunu öğreniyorlar, hem de kazandıkları beceriyle iş olanağı oluşturup, aile bütçelerine büyük katkı veriyorlar.

Çukurova Belediyesinin açtığı mesleki kurslar hem istihdama ve ülke ekonomisine destek oluyor, hem de vatandaşların yeni beceriler ve yetenekler keşfetmesine olanak sağlıyor. Sosyal Belediyecilik alanında sürekli projeler üreten Belediyesi Başkanı Soner Çetin, ayrıca kadınlara yönelik sarf ettiği pozitif ayrımcılıkla da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Çukurova Belediyesi bu kez kadın yaşamına uygun ve güncel bir meslek dalıyla, hayatları kolaylaştırmanın olanaklarını sunuyor.  Belediyenin Tesisler Müdürlüğü sürekli olarak açtığı ücretsiz mesleki kurslardan, Cilt bakımı ve epilasyon eğitimi, son zamanlarda kadınların gözdesi oldu… Hem meslek sahibi olmak, hem de bu yeteneklerini kazanca dönüştürmek isteyen kadınların yoğun ilgisi nedeniyle hafta içi her gün, iki seansa çıkartılan kurslara katılan kadınlar, teorik ve uygulamalı eğitimlerin dışında, cilt bakımının ve epilasyon uygulamalarının püf noktalarını, sağlıklı yaşamın teknik bilgilerini, uzman eğitmenler tarafından alıyor.

Cilt anatomisinden analizine, doğru beslenmeden hijyene, sağlıklı yüz masajı tekniklerinden, doğru makyaja, kaş ve kirpik bakımından, doğru epilasyon ve depilasyon uygulamalarına kadar pek çok modül konuda eğitimden geçiyor. Yeni becerileriyle hem kendi sağlıklarını korumanın ince çizgilerini keşfeden kadınlar, hem de güzel görünmenin formüllerini öğreniyorlar.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık