Ana Sayfa Gündem Hakim ve Savcılara ‘Kanatlı Kozalak’larla veda

Hakim ve Savcılara ‘Kanatlı Kozalak’larla veda

Adana Adliyesi'nde görev yaparken Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesiyle bölge adliye mahkemeleri ile başka il ve ilçelere atanan hakim ve Cumhuriyet Savcıları için veda yemeği düzenlendi. İftar yemeğiyle Adana’ya veda eden hakim ve Cumhuriyet savcıları, hükümlülerin çam kozaklarından yaptığı ‘Kanatlı Kozalak’ isimli kuğu figürleri ile uğurlandı.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2016 Perşembe 12:04
Hakim ve Savcılara ‘Kanatlı Kozalak’larla veda

Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Devlet Su İşleri (DSİ) Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ramazan Yılmaz, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, HSYK Başmüfettişi Arif Sami Kaya ile çok sayıda hakim ve Cumhuriyet Savcısı katıldı.

‘AMAÇ DAHA HIZLI VE HALKIN VİCDANINDA YER BULAN YARGI’

Törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yargı tarihinin en kapsamlı kararnamelerinden birinin yayımlandığını, Bölge Adliye Mahkemelerinin faaliyete geçmesi nedeniyle bu mahkemelere de atamalar yapıldığını söyledi. Yeldan, “Bu yapısal değişikliklerdeki amaç, ülkemizde daha önceden hızla yıpranan yargıya olan güveni yeniden tesis etmek, halkımıza etkin, hızlı ve onların vicdanlarında yer bulan bir yargı hizmeti sunabilmektir. Bu noktada Bölge Adliye Mahkemelerinin kurulması bir milat niteliğindedir. Artık yargılama usul ve şekle boğulmayacak, esas üzerinden sorun çözecek tarzda gelişecek. Bu şekilde hem kaliteli hem de hızlı bir yargı sistemine ülkemiz ve milletimiz kavuşmuş olacak” diye konuştu.

‘ADLİYEMİZE GÜÇ VEREN MESLEKTAŞLARIMIZA TEŞEKKÜRLER’

Adana Adliyesi’nden tayini çıkan hakim ve Cumhuriyet savcılarının mesleki liyakatları, çalışkanlıkları ve kişilikleri itibariyle yargı teşkilatına çok yararlı olacaklarını vurgulayan Yeldan, şunları söyledi:

“Bölge Adliye Mahkemesinde görev alacak arkadaşlarımızdan, burada aşmaya çalıştığımız sorunları ve üstesinden gelmeye gayret gösterdiğimiz konuları hatırlarında tutmalarını ve bu sorunları çözme noktasında ilk derece mahkemeleri ile müşterek uyum içinde çalışmalarını bekliyoruz. Adana’da uzun süre hizmet eden arkadaşlarımızın adliyemize çok büyük emekleri, gayretleri ve çalışmaları oldu. Adana Adliyesi’nde görev yapmak zor ama aynı zamanda onurlu bir görev. Önemli olan burada hakkın hatırını her zaman üstün tutmak, doğruluk ve dürüstlüğü savunmak ve bu uğurda mücadele etmektir. Ben emekleriyle, çalışmalarıyla yargı teşkilatına güç veren, gayretleri ve fedakarlıkları ile hakimlik onurunu koruyan arkadaşlarıma buradaki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor, yeni görevlerinde başarılar ve bundan sonraki hayatlarında aileleriyle sağlıklı, mutlu günler geçirmelerini diliyorum.”

Konuşmanın ardından Adana Adliyesi ile Karataş ve Karaisalı adliyelerinde görev yaparken Ankara, İzmir ve Gaziantep Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet savcılığına atanan 7 Cumhuriyet Savcısı  ve mahkeme üyeliğine atanan 11 hakim ile; çeşitli il -ilçe adliyelerine atanan 23 hakim ve 9 Cumhuriyet Savcısına Adana Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kalan hükümlülerin çam kozalaklarından yaptığı ‘Kanatlı Kozalak’ ismi verilen kuğu figürleri ile adliyenin fotoğrafının yer aldığı duvar saati hediye edildi. Adana’daki görevlerinden ayrılan hakim ve Cumhuriyet Savcıları, meslektaşlarıyla tek tek tokalaşarak helallik isteyip vedalaştı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık