Ana Sayfa Gündem Halk Günü çocuk sesleriyle yankılandı

Halk Günü çocuk sesleriyle yankılandı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in düzenlediği yılın son Halk Günü çocuk sesleriyle yankılandı. Anaokulu öğrencilerinin, yollarını yapan Başkan Soner Çetin’e şarkılar söyleyerek teşekkür etmesi duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Çetin, çiçek takdim eden çocuklara “Başkan olmanın güzelliği bu ama en güzeli de çocukların güzelliği” diyerek karşılık verdi.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2014 Pazar 11:07
Halk Günü çocuk sesleriyle yankılandı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in 4 Nisan’dan bu yana her hafta düzenlediği 2014 yılının son Halk Günü toplantısı teşekkürle başladı, çocuk şarkılarıyla yankılandı ve alkışlarla bitti. Halk Günü’nün ilk teşekkürü Mehmet Çiçek adlı vatandaştan geldi. “Çivi bile çakamaz, diyenlere inat, mahalleyi asfaltla buluşturdunuz” diyen Çiçek’in sözleri alkışlar arasında güçlükle duyulabildi: “Başkanım bizi çamurdan kurtardınız, çok şahane oldu, gelip görsün herkes, baksınlar ne güzel oldu...”

ÇETİN’DEN ŞİKÂYETE ALKIŞ GELDİ

Mahallesindeki parkta ağaçların bakımsız bırakıldığından yakınan Fatoş Kalkandelen adlı yurttaşın, park görevlisini uyardığı halde sonuç alamadığını söylemesi Çetin’in tepkisine neden oldu. Başkan Çetin, “Sana teşekkür ediyorum ablam. İşte asıl bu yüzden seviyorum Halk Günleri’ni” dedi ve ekledi: “Ağaç sulamayacaksa görevlinin ne işi var orada? Görevini yapmayan görevliyi uyarıyorum: 20 bin kişi iş için sırada, çalıştığı işin kıymetini bilmiyorsa biz de onun kıymetini bilmeyiz. Ablama alkış...”

“İYİ Kİ SİZİN GİBİ BAŞKANIMIZ VAR”

“25 yıldır asfalt yüzü görmedik; ama siz 9 ayda döktürdünüz” diyen Şefika Şener, “İlginizden dolayı çok memnunuz” sözleriyle Erkan Dalkıran, Halk Günü için minnettar olduğunu söyleyen Ali Erdoğan ve oğlunun okul yolunu yaptırdığı için teşekküre geldiğini belirten Cengiz Durak’ın ardından bir teşekkür de K. Evren Bulvarı üzerinde oturduğunu belirten Dilek Kayık’tan geldi: Sayın Başkanım, iyi ki sizin gibi bir başkanımız var, görevlileriniz de sizin gibi çalışkan, çok memnunuz, çok teşekkürler...”.

“SONER AMCA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ”

Okul müdürü İsmail Pekcan’la birlikte gelen Papatya Anaokulu’nun minik öğrencileri de toplantının en güzel rengi olarak kayıtlara geçti. Çocuklar, söyledikleri “Saygılıyım ben / İyiye ve tecrübeye saygılıyım ben” adlı şarkılarıyla salonun havasını değiştirdiler. Şarkılarını İngilizce de söyleyen çocuklar, Başkan Çetin’den “Maşallah İngilizce de biliyorlar” diye iltifat aldılar. Başkan Çetin’e çiçek veren çocukların hep bir ağızdan “Soner amca yolu ve kaldırımı yaptırdığın için çok teşekkür ederiz” diye konuşması Çetin’in duygusal anlar yaşamasına neden oldu: Halk Günleri’ni asıl güzel yapan bu vefa, bu halk ama asıl güzel olan bu güzel çocuklar...

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık