Ana Sayfa Yaşam Halk oyunları antrenör kursuna 40 kişi katıldı

Halk oyunları antrenör kursuna 40 kişi katıldı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından açılan “1. Kademe Antrenör Kursu” Menderes Spor Salonu toplantı odasında gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2013 Pazartesi 09:58
Halk oyunları antrenör kursuna 40 kişi katıldı

THOF Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurs Sorumlusu Kamuran Avşar, kursa farklı illerden 40 antrenör adayının katıldığını, kursun çok yararlı geçeceğini belirterek şunları söyledi:

“Buraya hizmet aşkıyla farklı illerden geldiğiniz için teşekkür ederim.  Kursu tamamlayarak belge alacaksınız. Antrenörler aynı zamanda rol model olacak ve farklı yöre ile kültürlerin oyunlarını öğrencilere aktaracaklar.  Halkoyunları usta-çırak yöntemiyle öğrenilir.  Sizlerin hatası binlerce insana yansır. Bu işin geleneksel formunu öğrenmeniz gerekiyor. Hepinize başarılar dilerim.”

THOF Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Ali Özçelik, daha önce katılımın az olmasından dolayı kurs açamadıklarını ve kursun Osmaniye ‘ye verildiğini kaydetti.

Özçelik,  şöyle devam etti:

“Türkiye genelinde 3 merkezde ‘1.Kademe Antrenör Kursu’ açıldı. 11 yıl il temsilciği görevi yaptım. Biz bir ekibiz. Bu branşa hizmet etmek için buradayız. Geçen haftalarda antrenör vize semineri yaptık. Önümüzdeki zamanlarda da hakem kursu açmayı planlıyoruz. Antrenörlere çok güveniyoruz. Öncelikle halk oyunları sevdirmenizi, geliştirmenizi ve yaygınlaştırmanızı istiyoruz. Ayrıca,  çok öğrenci yetiştirmeye çaba göstermenizi bekliyoruz.”

THOF İl Temsilcisi Mehmet Sert, uzun zamandır bu kursu açmak için yoğun çaba sarf ettiklerini dile getirirken  Adana dışından gelen kursiyerlere de her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

-KURSTA KİMLER GÖREV YAPACAK?-

Bu arada 13 gün süren kursta , ilk yardım ve sporcu sağlığını Yrd. Doç.Dr. Gonca İnce, spor ve beslenme Prof. Dr. Cahide Yağmur, sporda öğretim yöntemleri ile sporda yönetim ve organizasyonu Yrd. Doç. Dr. Pervin Bilir, spor fizyolojisi Uzm. Dr. Çiğdem Özdemir, yetenek seçimi ve ilkelerini Öğretim Görevlisi Kamil Dikici, spor anatomisi Prof. Dr. Emine Kızılkanat, sporda ölçme ve değerlendirme Öğretim  Görevlisi Mehmet Vurat, spor psikolojisi Öğretim Görevlisi  Eren Uluöz, genel antrenman bilgisi Öğretim Görevlisi  Dr. Cenab Türkeri, beceri öğrenimi ile psikomotor gelişim Doç. Dr. Dilek Sevimli ile Ali Özçelik ve Ahmet Pehlivan halk oyunları kuralları, yarışma şartnamesi gibi konuları anlatacaklar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık