Ana Sayfa Spor Halka açık bisiklet yarışması yapıldı

Halka açık bisiklet yarışması yapıldı

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Bisiklet Federasyonu İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Halka Açık Bisiklet Yarışmaları” gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2014 Pazartesi 11:01
Halka açık bisiklet yarışması yapıldı

Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Ahmet Şahin Ünsal, Adana’da “Halka Açık Bisiklet Yarışları” na 40 bisiklet severin katıldığını, lisans zorunluluğu bulunmayan yarışta, sporcuların sağlık raporuyla yarışmaya katılmasının sağlandığını söyledi.

Ünsal, Dilberler Sekisi karşısı, Eski Baraj Yaşar Kemal Yürüyüş Parkuru’nda gerçekleştirilen yarışmaya 10-16 ve 16 yaş üstü ile 40 yaş üstü erkeklerin katıldığını kaydetti.

Bu tür yarışmaların bisiklet sporunun, gelişmesi, sevilmesi ve yaygınlaştırılması ve tanınması için fırsat olduğunu vurgulayan Ünsal, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sezon içinde sık sık bu tür müsabakalar yapacağız. Kent olarak hava koşullarımız elverişli. Sürekli yarışmalar yaparak hem kaliteyi artıracağız, hem de bisikleti yaygınlaştıracağız. Tüm taleplerimizi geri çevirmeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’den büyük destekler alıyoruz. Bu organizasyonun düzenlenmesinde bizlere katkı sağlayan  Dağ Bisiklet, Alpin Su, Avrupa Hospital ve Spor İl Müdürlüğü gibi sponsor kuruluşlara teşekkür ederiz.”

Dereceye giren sporculara madalya ve ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Kazım Tekin, Spor Servisi Şefi Hanifi Altun, Bisiklet Federasyonu İl Temsilcisi Ahmet Şahin Ünsal,  Dağ Bisiklet Sorumlusu İbrahim Üzelbakır ile diğer yetkililer verdi.

-DERECEYE KİMLER GİRDİ?-

Yapılan yarışmalar sonucunda dereceye girenlerin isimleri şu şekilde:

10-16 yaş grubu : Erdem Akgül, Zafer Üre, Ali Alkan

16 yaş üstü grubu : Ali Kaya, Hikmet Zorlu, Evren Şahin

40 yaş üstü grubu : Murat Tunç, Ahmet Bülent Aladağ, Bülent Talbu

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ozan ve Ömer Adanaspor’da

Ozan ve Ömer Adanaspor’da

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık