Ana Sayfa Gündem Hareketli Yaşam Yürüyüşü

Hareketli Yaşam Yürüyüşü

Adana'da Kansere karşı farkındalık yürüyüşü yapıldı. 1-7 Nisan Kanser Haftası Etkinlikeri kapsamında, Adana Dr.Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bahçesinde, Kanserde farkındalık oluşturmak amacıyla Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü yapıldı.

Giriş Tarihi: 2 Nisan 2016 Cumartesi 14:25
Hareketli Yaşam Yürüyüşü

Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin ev sahipliğinde, Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneğinin düzenlediği farkındalık yürüyüşüne, Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, hastane ve dernek yöneticileri, akademisyenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Katılımcılara Tsirt dağıtıldı. 
Yürüyüşte kanserden değil geç kalmaktan korkmak gerektiği, Erken Teşhisle hayat kurtarılabileceğine değinildi.


Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, kanserle mücadelede halkın bilinlendirilmesi ve farkındalık yaratılmasının önemli olduğunu belirterek, kurum olarak bu tür bilinçelendirme etkinliklerinde STK’larla ortak çalışmaktan ve destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz''dedi.

Hafta boyunca ‘’kansERKEN yaşamak’’ erken teşhis hayat kurtarır sloganıyla alış veriş merkezlerinde  standlar açılarak  broşürler ve hediyeler dağıtılacak, kamu hastanelerinde ney dinletileri gerçekleştirilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık