Ana Sayfa Gündem Hayat pahalılığı her kesimin canına okudu

Hayat pahalılığı her kesimin canına okudu

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda başta akaryakıt fiyatlarındaki yüksek artış olmak üzere, servis bakımı, yedek parça, muayene ve sigorta ücretlerindeki artışın nakliye ve taşıma sektöründeki sorunları, içinden çıkılmaz hale getirdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2022 Cuma 09:31
Hayat pahalılığı her kesimin canına okudu

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’nda başta akaryakıt fiyatlarındaki yüksek artış olmak üzere, servis bakımı, yedek parça, muayene ve sigorta ücretlerindeki artışın nakliye ve taşıma sektöründeki sorunları, içinden çıkılmaz hale getirdiğini söyledi. 

Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz olarak, taşımacılık sektöründeki sorunlara değindi.  AK Parti iktidarlarında hayat pahalılığının, her kesimin canına okuduğunu söyleyen CHP Milletvekili Gürer, akaryakıta sürekli yapılan zamların, nakliyecilerin taşıma maliyetini katladığını anlattı.

Pazarcı esnafının farklı şehirlerden sebze, meyve getirememekten dert yandığını aktaran CHP Milletvekili Gürer, servisçilerin "İşin içinden nasıl çıkacağız?" diye düşündüğünü, "Cepten yiyoruz." diyenlerin ve araçlarını satanların olduğunu belirtti.

OLAN TÜKETİCİYE OLUYOR 

Taşıma sektöründeki esnafın "Bu iş böyle gitmez” diyerek kaygılandığını ifade eden CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “ Aynı zamanda, olan, tüketiciye oluyor; onlar da daha pahalı hizmet ve ürün almak zorunda kalıyor” şeklinde konuştu.

MUAYENE ÜCRETİ ARTTI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu’ndaki konuşmasında ayrıca, servis bakım ücretleri ve yedek parça ücretlerinin katlandığını belirterek, “ TÜVTÜRK muayene ücretleri otomobil için 507, kamyon için 685 liraya çıktı; bir yılda yüzde 36 arttı. Hususi oto zorunlu sigortası bir yılda 420 liradan 940 liraya çıktı. Lastik fiyatlarında yüzde 25 artış oldu” dedi

Sektördeki sorunlar artarak devam ederken AKP iktidarının hâlen masal anlatmakla meşgul olduğuna işaret eden Gürer, Cumhurbaşkanın, taşıma sektörünün sorunlarını görmediğini görüyorsa da çözüm üretmediğini vurguladı. 

SERVİS VE NAKLİYECİLER DERT YANDI

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Nakliyeci ve servisçilerle de görüştü. Sorunlarını dinledi.Gürer, nakliyeci ve servisçilik yapanlar işimizi sürdürecek halimiz kalmadı.Gelir gider dengemiz aleyhimizde her gün olumsuz değişiyor.Şartlarımızındeğerlendirilip,çözüme yönelik bir girişimde yok.Artan gider işin ücret kısmına yansıdığında bu kere hizmet alanların geliri daraldığı için sorun oluyor.Bir kentten bir kente yük taşımak değil bir pazar yerinden diğerine ürün götürmek dahi fiyatı etkiyor.”dediler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ahırlar kedilere kaldı

Ahırlar kedilere kaldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık