Ana Sayfa Gündem Hekimevi İçin İmza Kampanyası

Hekimevi İçin İmza Kampanyası

Adana Tabip Odası, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği İdari Binası yapılması için işlevliğine son verilmek istenen Adana Hekimevinin kapatılmasına karşı çıkarak imza kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 2 Ekim 2015 Cuma 10:22
Hekimevi İçin İmza Kampanyası

Hekim ve sağlık çalışanlarının yanı sıra herkesi bu kampanyaya katılarak destek vermelerini isteyen Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, yaptığı açıklamada “Yıllardır sadece Adanalı hekim ve sağlık çalışanlarına değil, aynı zamanda diğer illerden de ilimize gelen hekim ve sağlık çalışanlarına, eğitim ve konaklama hizmeti veren Adana Hekimevi'nin kapatılma kararını üzülerek öğrendim. Pek çok kamu kuruluşunda, mensuplarının istifadesi için sosyal tesisler bulunmaktadır. Üstelik bu tesisler sadece mensuplarının değil tüm halkın istifadesine de açıktır. Benzer tesislerin hekimler ve sağlık çalışanları için de yaygınlaştırılması, diğer illerimizde de hekimevleri açılması ihtiyacı varken, Adana Hekimevi'nin kapatılması kararını anlaşılmaz buluyorum”

KISA SÜREDE YÜZLERCE İMZA ATILDI

Başkan Prof. Dr. Mungan, “Adana Hekimevi; Seyhan nehri kenarında eşsiz manzarası ve dinlendirici ortamda, 80 yatak kapasitesi, 7 konferans ve toplantı salonu, restoran ve dinlenme salonlarıyla, hekim yoğunluğunun yüksek olduğu ilimizde, hekimlerin ve tüm sağlık çalışanlarının, her türlü mesleki eğitimleri başta olmak üzere, sempozyum, konferans, kongre, panel gibi çeşitli faaliyetlerine başarıyla ev sahipliği yapmaktadır. Bu şekilde bir kamu hizmeti vererek ilimizde önemli bir boşluğu dolduran Adana Hekimevi'nin, verdiği kamu hizmet ile değil de, kar-zarar hesapları ile değerlendirilerek kapatılması üzücüdür. Beklentimiz bu yanlış kararın düzeltilmesi ve Adana Hekimevi'nin faaliyetlerine devam etmesinin sağlanmasıdır. Hekimevi kapatılmasın imza kampanyasını ATO olarak yeni başlattık. Kısa sürede yüzlerce imza atıldı. Destek veren halkımıza şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mehmet Ay’dan şehit aileleri ile gazilere anlamlı ziyaret

Mehmet Ay’dan şehit aileleri ile gazilere anlamlı ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık