Ana Sayfa Gündem Her Şey Sahipsiz Canlar İçin

Her Şey Sahipsiz Canlar İçin

Adana Eczacı Odası ve Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) tarafından yapılan çalışmalar sonrasında, sahipsiz sokak hayvanlarına el uzatan gönüllü hayvan severlere kuru mama bağışı yapıldı.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2015 Cuma 00:04
Her Şey Sahipsiz Canlar İçin

Toplam 30’a yakın hayvan severe mama dağıtımının yapılması ile ilgili KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım şöyle konuştu:

“Adana’da sokaklarda yaşayan on binlerce sahipsiz sokak hayvanı var ve bunların büyük bir çoğunluğunun bakımını, beslemesini gönüllü hayvan sever aktivistler yapıyor.  Ve bu insanların büyük çoğunluğu geçim sıkıntısı olan ve ekonomik anlamda alt gelir seviyesinde bir topluluk. Buna rağmen evlerine götürdükleri ekmekten bile fedakârlık yaparak, bu ağzı dili olmayan sahipsiz canları doyurmak için canla başla çalışıyorlar. Bu insanlarımızın hakkı asla ödenemez. Bugünkü yapılan etkinlik çerçevesinde bu insanlarımıza kuru mama desteğinde bulunuldu. Bu tür çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecektir.

Bu sürecin oluşumunda Adana Eczacı Odasının, derneğimize ve hayvan sever dostlarımıza verdiği destek çok önemlidir. Bu hassasiyetlerinden dolayı kendilerine tüm hayvan sever dostlarımız adına teşekkür ediyoruz. Adana’da yapılan bu örnek çalışmaların daha da yaygın hale gelmesi için tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde farklı projeler yapmayı düşünüyoruz. Sonuçta her şey ‘sahipsiz canlar için’. 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu ile yaşam hakları güvence altına alınmasına rağmen; sokaklarda kötü muameleye, saldırıya ve hatla itlafa maruz kalan sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyi hale getirilmesi için; el birliği ile çabalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. İçinde yaşadığımız kocaman dünyada onlarında yaşama hakkı olduğunu unutmayalım.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Hastalık bizim mücadelemizden güçlü değil

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık