Ana Sayfa Gündem Hollywood ödüllü Adanalı genç yönetmen

Hollywood ödüllü Adanalı genç yönetmen

Hollywood ödüllü Adanalı genç sinema yönetmeni Nuri Cihan Özdoğan, hedefinin Türk sinemasında ilklere imza atmak olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2019 Perşembe 02:59
Hollywood ödüllü Adanalı genç yönetmen

Özdoğan, sinema sanatında ortaya koyduğu eserlerle Türkiye’nin yanı sıra İngiltere ,ABD, Çin, Hindistan, Kanada ve Lübnan’daki ulusal ve uluslar arası film festivallerinden çeşitli ödüller kazanan genç sinema yönetmeni Özdoğan, Adana Valisi Mahmut Demirtaş’a çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Genç yönetmen Özdoğan, görme engelli işçilerin yaşamını anlatan kısa metrajlı ‘’Sirayet’’ adlı filmle 2017 yılında Hollywood Türk Film Festivali’nde seyircilerin oylamasıyla ‘’En İyi Film Ödülü’’nü 2019’un Mart ayında İngiltere’nin Camridge Üniversitesi’nda düzenlenen film festivali yarışmasında ‘’En İyi Kurmaca’’ ve ‘’Yılın Filmi’’ ödüllerini kazandığını söyledi.

Özdoğan, filminde daha çok Adanalı oyuncu ve ekibe yer verdiğini, ayrıca Engin Yüksel, Kemal Burak Alper ve Serdar Şeker gibi ünlü sanatçılar ile 6. Nokta Körler Derneği’nden görme engellilerin de oyuncu olarak yer aldıklarını ifade etti.

Hedefinin uzun metrajlı bir film çekmek olduğunu ve bunun için çalışmalara başladığını anlatan Özdoğan, ‘’Hedefim Türk sinemasında ilklere imza atmak’’ dedi.

Vali Demirtaş’ta Özdoğan’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek başarılar diledi.

Ziyarette Nuri Cihan Özdoğan’ın babası Adana Sanayi ve Teknoloji Müdürü Remzi Özdoğan’da hazır bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehrin kalbi Tepebağ olacak

Şehrin kalbi Tepebağ olacak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık