Ana Sayfa Siyaset Hüseyin Sözlü, Feke'de coşkuyla karşılandı

Hüseyin Sözlü, Feke'de coşkuyla karşılandı

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Feke’nin köylerini ziyaret ederek projelerini anlattı. Sözlü, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2013 Cumartesi 09:55
Hüseyin Sözlü, Feke'de coşkuyla karşılandı

Kendisinin de bir Yörük olduğunun altını çizen Başkan Sözlü, “yaklaşık bir bucuk yıldan buna gerek aday adaylığımız gerekse adaylığım dönemimde Feke’yi ziyaret ettim.  Ben bugün buradaydım, yarın da burada olacağım; İnşallah 30 Mart’tan sonra da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yine sizlerin arasında olacağım” dedi.

Feke Girişinde büyük bir konvoyla karşılaşan Başkan Sözlü, önce Feke Belediyesi ardın da MHP Feke İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Buradan kısa süreli esnaf ziyaretlerini de yapan Başkan Sözlü’ye esnaflar büyük ilgi gösterdi.

 

Başkan Sözlü, buralara kadar gelmelerinin sebebinin makam hevesinden değil, hizmet aşkı ve Feke’de yaşayanlara olan saygıdan kaynaklandığını belirterek şunları kaydetti:

“benim davam Belediye Başkanı olmak değil, benim makam ve mevki davam yok. ben buraları daha yaşanır hale nasıl getirebilirim, burada yaşayan insanlarımıza buralarda kalmalarını kendi yurtlarına sahip çıkmalarını ve inşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda buralarda nasıl istihdam yaratabilirimi çözmek için buradayım. Bu gün geldim bir daha uğramaz diyenleriniz olmuştur ama unutmayın ki ben yaklaşık bir bucuk yıldan bu yana yazın yaylarınızda ve köylerde birçoğunuzla tanıştım. Fikirlerimi anlattım. Sizlerden aday olmam halinde oy istedim. Belediye Başkanı olduğum zaman da beni buralarda göreceksiniz. Bir daha uğramaz diye düşünmeyin.” dedi.

 

Başkan Sözlü, şehirlerin oldukları yerlerde büyümesinden yana olduğunu da söyleyerek, “Feke’de benim amcam, oğlunu büyük zorluklarla okutuyor, genç kardeşim Üniversite’yi bitirip memleketine dönünce kendi bitirdiği okuluyla ilgili çalışmalar yapacak işi yok, devlet memuru olacak olamıyor. bu sefer anama babama faydalı olamıyorum diyerek tutuyor Adana’nın yolunu veya genç kardeşim vatan borcunu ödüyor, evleniyor. Ama bu seferde tarladan elde ettiği ürün geçimlerine yetmiyor o da tutuyor büyükşehirlerin yolunu. Orada şehrin kenar mahallerinden birinde geçinebilmek için bulduğu bir işle hayat mücadelesine girişiyor. Bu tablo nereye kadar gidecek? O yüzden buraların kendi olduğu yerde büyümesi için neler yapılabiliriz bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

 

Sözlü, Kozan’dan başlayarak, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli’de sert çekirdekli meyveler yetiştirilebileceğini de sözlerine ekleyerek, “ben ziraat mühendisiyim. Elverişli tarım arazileri sulanabilirliğine bağlıdır. Artık sulanabilen toprakların tamamı verimli topraklardır. Buralarda yapılacak olan damlama sulama yönetimiyle bahçelerde meyvecilik özellikle kiraz yetiştiriciliği yaygınlaştırılabilir. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için ne geriyorsa yapacağız. Hem hayvancılık gelişecek hem de tarımda bahçe bitkilerinde buralarını söz sahibi yapacağız. Zaten bölge yazın yayla turizmine elverişli, bunun için kanuni düzenlemeyi yaparak sıkıntıları da gidermiş olacağız” şeklinde konuştu.

 

Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ise Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde Fekelerin her zaman yanında olan Başkan Sözlü ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde el ele vererek Feke’nin daha ileriye gitmesi için canla başla çalışacaklarını söyledi.

 

Başkan Sözlü, Feke’nin köylerini gezerken Bahçeci köyünde kendisine Farsak Kilimi hediye edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık