Ana Sayfa Siyaset Hüseyin Sözlü, TÜMSİAD Kozan Şubesini ziyaret etti

Hüseyin Sözlü, TÜMSİAD Kozan Şubesini ziyaret etti

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TÜMSİAD Kozan Şubesini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2013 Çarşamba 11:23
Hüseyin Sözlü, TÜMSİAD Kozan Şubesini ziyaret etti

TÜMSİAD Kozan Şubesi’nde gerçekleşen ziyarette Şube Başkanı Ahmet Fatin Rüştü Dağlı ve yönetim kurulu üyeleri ile Kozanlı muhtarlar da hazır bulundu.

 

TÜMSİAD hakkında bilgi veren ve Türkiye’de ilçe konumundaki tek şube olduklarını belirten Şube Başkanı Dağlı, “Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ağırlamaktan memnun olduklarını söyledi.

Başkan Dağlı, eşinin de Ceyhanlı olduğunun altını çizerek, “zaman zaman Ceyhan’a gidip geliyoruz. Her geldiğimizde de Ceyhan’ın adeta kabuk değiştirdiğine şahit oluyoruz. Ceyhan’da yaptığınız hizmetlerin de bilincindeyiz. Bu gün TÜMSİAD yönetim kurulu olarak sizleri ağırlamaktan da son derece memnunuz. Çıkmış olduğunuz bu yalda Cenab- ı Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

 

Başkan Sözlü ise seçim çalışmaları yürüttüğü şu günlerde kendilerine kapıları açan TÜMSİAD Kozan Şubesi Başkan ve yönetimine teşekkür ederek, “Amacımız hizmet etmektir. Hizmetlerimizi de hiçbir mazeretin ardına gizlenmeden yapacağız. Yaklaşık bir bucuk yıldır Kozan, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli’nin köylerini geziyoruz. Buralardaki insanlarımızla konuşuyoruz. Buraları nasıl diri tutarız bunun projelerini hazırlıyoruz. Biz istiyoruz ki köylerimiz boşalmasın, köylülerimiz oldukları yerde büyüsün, gelişsin. Ekonomik anlamda kendi bağlarını koparmasınlar bunlara çok önem veriyoruz. Muhtarlarımızla yaz boyunca çeşitli istişareler yaptık. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantılar yaptık. İstek, dilek ve şikâyetlerinin hep aynı olması bizce çok manidardır. Köyünde yaşayan ve burada durumu iyi olanlar vatandaşlarımız, büyükşehre geldiklerinde kendi durumuna göre bir semte yerleşiyor ve büyükşehirde tabiri caizse kayboluyor. Oysa biz bu imkânları onlara burada verdiğimiz zaman hem burada kendi topraklarına sahip çıkacaktır hem de yaşam standardı büyükşehirden daha iyi olacaktır. İşte biz bunları bilerek projelerimizle geliyoruz” dedi.

 

Başkan Sözlü, kendisinin de bir Yörük çocuğu olduğunun altını çizerek, “Benim ailem hala köyde yaşar, hayvancılık ve çiftçilikle uğraşmaktadırlar. Üretmenin ne kadar zor; ürünlerin de ne kadar ucuz olduğunu çok iyi biliyorum. Biz buralara nasıl tesisler kazandırabiliriz ki, buradaki insanlarımızı burada istihdam edelim. Hep bunu düşündüm. Hayvancılık yapanlar bilir kışın süt üretiriz belli fiyata satarız. Sütün bol olduğu ilkbahar ve yaz aylarında ise sütün fiyatı otomatik olarak düşer. oysa yazın süt ürünleri daha fazla tüketilmektedir. Bunun için ürettiğimizi işleyebilirsek ekonomimiz de kendiliğinden düzlüğü çıkacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık