Ana Sayfa Siyaset Hüseyin Sözlü'den Toroslar Federasyonu'na ziyaret

Hüseyin Sözlü'den Toroslar Federasyonu'na ziyaret

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, Toroslar Federasyonu’nu ziyaret ederek seçim çalışmalarını anlattı.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2013 Pazar 16:44
Hüseyin Sözlü'den Toroslar Federasyonu'na ziyaret

Ev sahipliğini yapan Federasyon Başkanı Cenap ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek federasyon olarak tüm siyasi partilerinin görüşlerine yer verdiklerini ve bunu ilk olarak gerçekleştiren Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti.

 

Ceyhan Belediye Başkanı ve MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Sözlü ise kendisinde bir Yörük olduğunun altını çizerek, “yaklaşık bir bucuk yıldan buna gerek aday adaylığımız gerekse adaylığım dönemimde Tufanbeyli’de Kayseri sınırındaki en uçra köylere ilk defa gittiğimde ben bugün buradaydım yarın da burada olacağım İnşllah aday olup belediye başkanı olduğumuz zamam da yine burada olacağım dedim. İlk gittiğimde köydeki on onbeş bilemediniz yirmi kişiye projelerimizi anlattık. İkinci gittiğimde bütün köy halkının orda olduğunu görmek onların inançlarına ortak olmak beni çok sevindirdi. Hatta orada bana ilk geldiğimde’ bir daha uğramaz’ diyenler olmuş ikinci defa gittim de aynı şeyleri söyledim. Gecen ay üçüncü defa gittik ‘artık bizi unutmaz’ diye espri bile yaptılar. Bunu niye anlatıyorum bunu şunun için örnek verdim. İnsanlarımızın artık siyasete ve siyasetçiye güvenmesi gerekmektedir. Biz bu güveni verdiğimiz kanaatindeyim o yüzden Kozan’dan Tufanbeyli’ye kadar olan hemşerilerimiz bizleri bağrına basıyorlar. O yüzden hemşerilerimiz bizi her gittiğimizde bağırlarına basıyorlar bizi kendilerinden görüyorlar” dedi.

 

Başkan Sözlü, şehirlerin oldukları yerlerde büyümesinden yana olduğunu da söyleyerek, “Tufanbeyli’de benim amcam oğlunu büyük zorluklarla okutuyor, genç kardeşim Üniversite’yi bitirip memleketine dönünce kendi bitirdiği okuluyla ilgili çalışmalar yapacak iş yok, devlet memuru olacak olamıyor, bu sefer anama babama faydalı olamıyorum diyerek tutuyor Adana’nın yolunu veya genç kardeşim vatan borcunu ödüyor, evleniyor ama bu seferde tarladan elde ettiği ürün geçimlerine yetmiyor o da tutuyor Büyükşehirlerin yolunu, orada şehrin kenar mahallerinden birinde geçinebilmek için bulduğu bir işle hayat mücadelesine girişiyor. Bu tablo nereye kadar gidecek. Yarın bu köyleri tamamen boşaltında buralara başka amaçlara hizmet etmeye başlayacak. O yüzden buraları kendi olduğu yerde büyümesi için neler yapılabiliriz bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

 

Başkan Sözlü, Tufanbeyli’de sert çekirdekli meyveler yetiştirilebileceğini de sözlerine ekleyerek, “ben ziraat mühendisiyim. Elverişli tarım arazileri sulanabilirliğine bağlıdır. Artık sulanabilen toprakların tamamı verimli topraklardır. Buralarda yapılacak olan damlama sulama yönetimiyle bahçelerde meyvecilik özellikle kiraz yetiştiriciliği buralarda yaygınlaştırılabilir buraları cazibe merkezi olabilir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık