Ana Sayfa Gündem İflas bayrağı çekilir gibi!

İflas bayrağı çekilir gibi!

Belediyeden alacaklı olan kişi ve firmalar ile sadece görüşme yapılıyor, para ödemesi başka bahara…

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:39
İflas bayrağı çekilir gibi!

31 Mart yerel seçimleri Adana’ya hiç iyi gelmedi. Yerel seçimler öncesinde ihalesi yapılarak başlanılan işler adeta durdu. Kazmanın çakılmadığı Adana’da sadece acil olan işler yapılıyor. Belediye adeta borç batağına girmiş durumda. Alacaklı olan kişi ya da firmalar belediyeye çağrılıyor ve pazarlık yapılarak borç konusu ötelenmeye çalışılıyor. Ve bütün bu gelişmeler Zeydan Karalar’ın başkanlığındaki belediyeyi ‘kara bir gelecek bekliyor’ şeklinde yorumlamaya neden oluyor.

BÜTÜN YATIRIMLAR DURDU

Belediye ekmek fabrikasına un ve pakmaya veren firmalar un vermeyecek duruma gelip, ilaçlama konusunda 20 aracı tedarik edemeyen ve pompaları da temin etmekte zorlanan firma ile yapılan görüşmelerin ardından sinekle mücadeleye geçilebilindi. Bu arada belediyeden alacaklı olan yüklenici firma niteliğindeki iş yapan kuruluşların işi bırakmaları da şehirdeki tüm yatırımların adeta durma noktasına gelmesi olarak yorumlanıyor. 3 adet köprü inşaatının durduğu Adana’da belediye yetkilileri borç bakiyesini hesaplayarak takvim dâhilinde ödemelerin nasıl yapılabileceğini hesaplıyor.

OLUMSUZ İMAJ BIRAKIYORLAR

Bu arada 60 milyon lira aylık zararı olan Büyükşehir Belediyesi’nin bu gidişle bir yıl boyunca hiçbir yatırıma imza atmasının imkânı olmadığı belirtiliyor. ASKİ’nin su fiyatlarını yüzde 30 oranındaki aşağıya çekmeye yönelik komisyon kararını meclise getirmemekte direnen idarenin bu tavrının altında ‘ASKİ gelirleri yüzde 30 oranında azalır ise çalışanların maaşlarını veremez duruma düşeriz’ görüşünün olduğu da kamuoyu tarafından biliniyor. Belediyenin küçük miktardaki borçları dahi ödememek noktasındaki tavrının belediyeye mal ve hizmet vermeyi düşünecek kişiler üzerinde de olumsuz bir imaj bırakması olarak yorumlanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Yapılandırma ve borç silinmesi bekliyoruz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık