Ana Sayfa Gündem İhbarlar anında değerlendiriliyor

İhbarlar anında değerlendiriliyor

Engelli bir vatandaşın, refakatçisi ve bir arkadaşıyla bindiği özel halk otobüsünde şoförle tartışması ve konunun basına yansıyan bölümünde ALO 153 Çağrı Merkezi’nin suçlanması üzerine, kamera kayıtları incelendi ve 153 Çağrı Merkezi yöneticilerinden açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2016 Perşembe 13:13
İhbarlar anında değerlendiriliyor

Açıklama şöyle:

 

“23.03.2016 tarihinde basında yer alan haberlerde engelli vatandaşımız Fatih Öztürk’ün  ALO 153 Çağrı Merkezini arayarak özel halk otobüslerini şikayet ettiği ve değerlendirmeye alınmadığına dair haberler çeşitli basın kuruluşlarında yer almıştır. ALO 153 Çağrı Merkezi’nde yapılan incelemelerde Fatih Öztürk’ün çağrı merkezini en son 09.11.2015 tarihinde saat 08:04’te aradığı ve bahsi geçen haberlerle alakalı çağrı merkezine herhangi bir talepte bulunulmadığı kayıtlarda tespit edilmiştir. Ayrıca sistemde kayıtlı telefon numarasıyla tüm kayıtları incelendikten sonra basın organlarında yayınlanan 153 kaydıyla ilgili ilgili herhangi bir veriye rastlanılmadığından dolayı vatandaş Fatih Öztürk ALO 153 Çağrı Merkezi geri bildirim birimi tarafından aranarak ‘farklı bir numara ile çağrı merkezini arayıp aramadığı’ sorulmuş ve vatandaş 21.03.2016 tarihinde olayı yaşadığını ve bu şekilde bir beyan ile çağrı merkezini aramadığını kabul etmiştir. Vatandaşın zabıtayı aradığı, zabıta ekibinin de şoföre Kabahatler Kanunu gereği ceza kestiği belgelerle tespit edilmiştir.

ŞOFÖRLE, ENGELLİ VATANDAŞ ARASINDA TARTIŞMA YAŞANIYOR

Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Hizmetleri Şube Müdürlüğünde toplu taşıma araçlarında yapılan görüntü ve ses kaydı incelemesinde ise Fatih Öztürk ve beraberindeki vatandaşların otobüse biniş yaptığı, iki kişinin kentkartını kullandığı, bir kişinin ise kart kullanmadan biniş yapmak istediği görüntü ve ses kayıtlarında tespit edilmiştir. Ayrıca engelli Fatih Öztürk’ün engelli ücretsiz biniş kartının kullanım süresinin dolduğu, şoförün kart güncellemesi yaptırması gerektiği uyarısına karşılık ‘Ben güncelleme yaptırmıyorum, böyle biniş yapacağım’ cümlelerini ifade ettiği, bunun üzerine şoförün aracı durdurduğu ve sözlü tartışmanın yaşandığı görülmektedir. Daha önce de toplu taşıma araçlarına biniş yaparken sorun yaşadığını beyan eden Fatih Öztürk’e Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Taşıma Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından bir hafta boyunca özel araçlarla biniş yaptığı esnada gizli kontrolörler tarafından refakat edilmiş ve vatandaş bu uygulamadan dolayı Ulaşım Daire Başkanlığı’na teşekkür etmiştir.

İHBARLAR ANINDA DEĞERLENDİRİLİYOR

ALO 153 Çağrı Merkezi’ne gelen ihbarlar anlık olarak ilgili birimler ile paylaşılır, talep ve şikayetlerde sonuç alındığında vatandaşa aradığı numaradan dönüş yapılarak konu hakkında birimden gelen cevapla bilgilendirme yapılır. Toplu taşıma ile ilgili şikayetlerde bahsi geçen toplu taşıma aracının plakası veya köşe numarası ile birlikte olayın geçtiği saat-durak bilgileri çağrı merkezi ile paylaşıldığı takdirde toplu taşıma araçlarındaki kameralar incelenip, gerekli yaptırımlar uygulanmaktadır.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık