Ana Sayfa Gündem İhtiyaç sahibi ailelere 326 milyon lira dağıtıldı

İhtiyaç sahibi ailelere 326 milyon lira dağıtıldı

Adana'da bu yıl ihtiyaç sahibi ailelere 326 milyon 522 bin lira nakdi yardım yapıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2013 Çarşamba 11:40
İhtiyaç sahibi ailelere 326 milyon lira dağıtıldı

Toplumsal gelişimin sağlanması ve yaşam kalitesinin önündeki engellerin giderilerek, toplum barışının sağlanmasında, sosyal destek hizmetlerinin çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Hüseyin Avni Coş, bu konuya verdikleri büyük önem doğrultusunda, 2013 yılında Adana’da gerçekleştirilen sosyal hizmetler bilançosuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vali Coş, yaptığı açıklamada “Aileleri tarafından bakılamayan, sosyal desteğe ihtiyacı olan çocukların ihtiyaçları da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü aracılığıyla karşılanmaktadır. İlkokul öğrencilerine 547 TL, üniversite öğrencilerine 656 TL aylık ödeme yapılmaktadır. Sosyal destek ihtiyacı olan 898 çocuğun ailelerine,  2013 yılında 5 milyon 158 bin 643 TL. tutarında nakdi yardım yapılmıştır” dedi.

“Engelli Evde Bakım Hizmetine” 149 Milyon 955 Bin 177 TL.

 

Sosyal destek programlarının, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşları kapsadığını belirten Vali Hüseyin Avni Coş, engelli ailesi ve engelli evde bakım hizmeti için 2013 yılında 15 bin 196 kişiye, kişi başı 730 TL ödendiğini belirtti. Vali Coş, engelli ailesi ve engelli evde bakım hizmeti için 2013 yılında toplam 149 milyon 955 Bin 177 TL. ödendiğini, ayrıca Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce 4 bin 189 kişiye, “Engelli Kimlik Kartı” verildiğini, 69 kişiye de “Akülü Tekerlekli Sandalye” dağıtıldığını ifade etti.

 

İhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımızın Daima Yanlarında Olacağız

 

Özel Bakım Merkezlerinden, 2013 yılında faydalanan kişi sayısının 205 olduğunu belirten Vali Hüseyin Avni Coş, özel bakım merkezlerinde kalan engelli ve ekonomik açıdan yoksun olan kişilerin devlet tarafından yapıldığını ve bakım merkezlerine kişi başına 2 bin 160 TL. tutarında ödeme yapıldığını kaydetti. Vali Coş, 2013 yılında yapılan sosyal hizmet çalışmaları kapsamında 25 aileye 26 çocuğun evlatlık olarak verildiğini, 81 çocuğun da 58 koruyucu ailenin himayesine teslim edildiğini ifade etti.

 

Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından 171 milyon 408 bin 673 TL

 

Vali Hüseyin Avni Coş, “Aile ve Sosyal hizmetler İl Müdürlüğü’müzce yapılan bu yardımların yanı sıra İl ve İlçelerimizdeki Sosyal Yardımlaşma Vakıfları’nca, kentimizin tüm ilçelerindeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yönelik olarak yapılan ayni ve nakdi yardım tutarı 171 milyon 408 bin 673 TL. olarak gerçekleşti. Bizlere düşen görev, devletimizin ve hükümetimizin destek ve teşvikleri doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dertlerine ortak olup, sorunlarını hafifletecek çalışmalar yapmak. Adana ilimizde ayni ve nakdi yardım yaptığımız ailelerin mutluluğu, bizlerin de en büyük sevinç ve mutluluk kaynağımızı oluşturuyor. Sosyal destek programlarına verdiğimiz önem doğrultusunda titizlikle gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaları, kararlılıkla sürdüreceğiz. İhtiyaç sahipleri vatandaşlarımızın daima yanında olacağız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık