Ana Sayfa Gündem İletişim fikirleri yarışması

İletişim fikirleri yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü desteğiyle RATEM Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği tarafından düzenlenen “Telif Hakları” temalı iletişim fikirleri yarışması: “Aklıma Bir Fikir Geldi - V” için başvurular başladı.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2013 Salı 16:24
İletişim fikirleri yarışması

RATEM’in geleneksel hale getirdiği ve beşinci yılına giren, tüm üniversite öğrencilerinin katılımına açık yarışmada, radyo, televizyon, gazete ve dergi mecralarında yayınlanacak nitelikte, toplumda telif bilincini arttırmaya yönelik, korsanla mücadele amaçlı iletişim fikirleri yarışacak.

Üniversite öğrencileri, eğitim-öğretim dünyası, fikir ve sanat eserleri konusunda çalışmalar yürüten, konunun tarafı olan kamu ve özel sektör kurumları ile sivil toplum kuruluşları, kitle iletişim araçları ile fikir ve sanat eserlerinin üretimini, dağıtımını gerçekleştiren tüm kişi ve kuruluşları “Telif Bilinci ve Korsanla Mücadele” etrafında bir araya getirmeyi amaç edinen yarışmanın Seçici Kurulu'nda, Yönetmen Mahmut Fazıl COŞKUN, İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami ÇELİKCAN, TRT Televizyon Dairesi Başkanı Nimet ERSİN, Radyo ProgramcısıGEVEZE, RATEM Yönetim Kurulu Başkanı Dursun GÜLERYÜZ, RATEM Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf GÜRSOY, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü Meslek Birlikleri Dairesi Başkanı Bilge KILIÇ, MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet KOÇ,  Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Nezih ORHON ve RTÜK Üyesi Ali ÖZTUNÇ bulunuyor.

Televizyon – Radyo ve Gazete-Dergi (Basın İlanı) kategorilerinde dokuz ayrı ödülün verileceği yarışmaya eser gönderimi için son tarih 6 Aralık 2013.

“En Başarılı İletişim Fikri” Radyo, Televizyon ve Gazete-Dergi alanlarında üç ayrı kategoride derecelerin belirleneceği yarışmada, ayrıca dereceye giren eser sahibi öğrencilere; Televizyon dalında birinci esere 4 bin, ikinci esere 3 bin, üçüncü esere 2 bin; Radyo dalında birinci esere 2 bin, ikinci esere bin beş yüz, üçüncü esere bin; Gazete-Dergi dalında ise birinci esere 2 bin, ikinci esere bin beş yüz, üçüncü esere bin Lira para ödülleri de verilecek.

Ayrıntılı bilgi: www.ratem.org

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık