Ana Sayfa Ekonomi İlk 500'de 13 Adana firması yer aldı

İlk 500'de 13 Adana firması yer aldı

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2013” sıralamasında, Adana’dan bu yıl 13 sanayi firması yer aldı.

Giriş Tarihi: 24 Haziran 2014 Salı 20:16
İlk 500'de 13 Adana firması yer aldı

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında, Adana sanayi firmaları Sasa Polyester 66., Beyteks Tekstil 128., Temsa Global 150., Marsa Yağ 168., Elita Gıda 174., Adana Çimento Sanayi 231., Bossa 249., Artenius Turkpet 283., Amylum Nişasta 287., Akyem 334., Güney Çelik Hasır 416., Özmaya 447.  ve Karteks Tekstil 448. oldu.

KIVANÇ: ADANA YERİNİ KORUDU

Adana Sanayi Odası (ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında Adana’nın 13 sanayi firması ile yerini koruduğunu,  uygulanan teşvik politikalarının Adana sanayisinde yol açtığı olumsuzlukların bir göstergesi olduğunu söyledi.

Sıralamaya giren firma sayısını Adana için yeterli bulmadıklarını ifade eden Kıvanç, “Teşvik kaynaklı olumsuzluklara rağmen, kendi öz kaynakları ve imkanları ile büyümelerini sürdürmeleri ve Türkiye devleri arasında yer alma başarısını göstermeleri sevindiricidir. Adana sanayisi, ekonomisi ve ihracatının lokomotifi olan firmalarımızı kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

TEŞVİK KRİTERLERİ GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Teşvik kriterlerinde işsizliğin payının artırılması ve Adana’nın bölge konumunun yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, şöyle konuştu:

“Adana’nın bölge farklılığı haksız rekabete neden olmaktadır. Yeterli teşvik olduğu takdirde çalışkan ve girişimci ruha sahip sanayicimizin önündeki engeller kalkacaktır. Yatırım ortamının iyileştirmesi, üretim, istihdam ve ihracatın artırılmasına yönelik girişimlerimiz olumlu sonuçlandığında daha çok sayıda Adana sanayi firmasının yer alacağı inancındayım.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AKİB, ihracat artışında da Türkiye rekortmeni

AKİB, ihracat artışında da Türkiye rekortmeni

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık