Ana Sayfa Gündem “İlk Adım İzci Kampı” başladı

“İlk Adım İzci Kampı” başladı

Adana’da 5 Ocak Adana’nın Düşman işgalinden kurtuluşunun 92. Yıldönümü anısına Seyhan Baraj Gölü DSİ Piknik Alanı’nda 250 ergin ve yavru izcinin katılımıyla “İlk Adım İzci Kampı” başladı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2014 Cumartesi 18:02
“İlk Adım İzci Kampı” başladı

Adana Vali Yardımcısı Halis Arslan, Adana’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu ile Sarıkamış Şehitleri’ni Anma toplantısının aynı güne denk gelmesinin çok anlamlı olduğunu, 4 yıldır görev yaptığı Adana’da izciliğin gelişmesi ve yaygınlaşması için Vali Hüseyin Avni Coş’un büyük destek verdiğini söyledi.

İzciliğin temel prensipleri içinde vatana yararlı insanlar yetiştirmek olduğunu ifade eden Arslan, “Adanalı izcilerden 150 kişi 3 otobüs ile ‘Türkiye Şehitlerine Yürüyor’ etkinliği kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesine gidecekler. DSİ Piknik Alanı’nda 2 gündür kamp yapan izcilerin bir bölümü de yarın yapılacak 5 Ocak Kurtuluş merasimine katılacaklar. Başta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olmak üzere emeği ve hizmeti geçenleri kutluyorum” dedi.

İzcilik Federasyonu İl Temsilcisi Seçil Binboğa, Valiliğin ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla öğrencilere milli ve manevi değerler hakkında eğitim verdiklerini  ifade etti.

Konuşmalardan sonra,  tüm izcilere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yemek dağıtıldı. Kamp ateşi yakıldı, izci marşı ve duası gerçekleştirildi.  150 izci 3 otobüs ile Sarıkamış’a yolcu edildi.

Etkinliğe, izcilerin yakınlarının yanı sıra Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin ile Cemal Demirağ katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık