Ana Sayfa Gündem İMO üyelerine onur plaketi

İMO üyelerine onur plaketi

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi meslekte 25.yılını dolduran üyelerine onur plaketi verdi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2013 Pazar 17:20
İMO üyelerine onur plaketi

Kuruluşunun 59. Yılını kutlayan İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nde meslekte 25. Yılını dolduran İnşaat Mühendislerine törenle Onur plaket verildi.

İMO Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır, İnşaat Mühendislerinin büyük fedakârlıklarla mesleklerini yerine getirdiklerini belirterek,  İMO Adana Şubesi olarak meslektaşlarının haklarının savunulması ve korunmasının hep öncellikleri olduğunu bundan sonra da olmaya devam edeceğini söyledi. Bakır şöyle konuştu:

“Odamız 59. Yılını kutlamanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyor. Odamızın ilk genel kurulu bundan tam 59 yıl önce, 19 Aralık 1954 tarihinde yapıldı. Yarım asırdan fazla zamanı geride bırakmış olduk. Sekiz bin kişiyle 1954 yılında kurulan TMMOB ve bağlı odalarıyla bugün sayımız 450 bine yaklaşmış bulunuyor. Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında medeniyet inşa eden tüm meslektaşlarımıza saygılarımızı sunuyorum. Dünyanın en zor mesleklerinden birini icra eden meslektaşlarımızın bu emeklerinin karşılığı ödenemez. Sizler ülkemiz için, insanlık için mücadele ettiniz. Sizlerin bu hizmetlerini unutmayacağız.

İMO Adana Şubesi olarak meslektaşlarımızın haklarının savunulması ve korunması hep öncelliğimiz olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir. İMO Adana Şubesi olarak kentlinin hakları için suya sabuna dokunacağız, gerekirse birilerinin ezberini de bozacağız. Kentimizin ve bölgemizin gelişmesi için, toplumun mutluluğu için doğruları söylemeye devam edeceğiz”

Yapılan konuşmalardan sonra İMO Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır, TMMOB Adana İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Nazım Biçer, eski başkanlardan Sedat Doğan eski  yöneticilerden Hüsamettin Esin ,  İMO yöneticileri meslekte 25. Yılını dolduranlara birer Onur plaketi verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Altın Koza Film Festivali jürisi belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık