Ana Sayfa Siyaset İncirlik'teki nükleer tehlike Meclis gündeminde

İncirlik'teki nükleer tehlike Meclis gündeminde

CHP'li Barut, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle tüm dünyanın nükleer tehditle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2022 Perşembe 12:34
İncirlik'teki nükleer tehlike Meclis gündeminde

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısı nedeniyle tüm dünyanın nükleer tehditle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak nükleer tehditlere dikkat çeken ve felaket yaşanmadan önlem alınmasını isteyen CHP’li Barut, şunları söyledi:

"Açlık, sefalet, yokluk ve yoksulluk diz boyu. Bu durum hem ülkemizde hem de dünyada böyle. Bir avuç tuzu kuru insanın dışında milyarlarca insan açlık ve sefaletin yanı sıra sömürü savaşları nedeniyle çile çekiyor. Her gün yeni savaşların, acıların, dramların ortasına uyanıyoruz. Filistin'de kardeşlerimiz can verirken, Ukrayna'da Rus bombalarıyla ölüyor insanlık

Rusya'nın Ukrayna saldırısında tüm dünya 'nükleer' tehdit nedeniyle bir kez daha ürperdi. Defalarca ülkemizi nükleer tehditlerden koruyalım, Akkuyu'daki nükleer santralden vazgeçilsin diye çağrı yaptık. AKP iktidarı ise uyarıları dikkate almıyor. Oysa söz konusu olan ülkemizin ve halkımızın güvenliğiyle ilgili. Rusya'nın nükleer tehdidiyle alakalı tüm dünya alarma geçerken, İncirlik Üssü'nde bulunduğu dile getirilen ABD'ye ait nükleer silahlar da tartışma konusu. Bu gerçeği gözetelim. Gelin ülkemizi ve dünyayı nükleer felaketler yaşanmadan koruyalım. İncirlik dahil hem ülkemizdeki hem dünyanın her yerindeki nükleer tehditlerin ortadan kaldırılması için seferber olalım."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık