Ana Sayfa Ekonomi İŞKAD: "Kadınlar dünyada seyirci değil oyuncu olmalı"‏

İŞKAD: "Kadınlar dünyada seyirci değil oyuncu olmalı"‏

İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, TÜRKONFED’in düzenlediği 17’inci Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nde önemli mesajlar verdi.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2013 Cuma 12:53
İŞKAD:

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu’nun (TÜRKONFED) düzenlediği 17’inci Girişim ve İş Dünyası Zirvesi, Eşkişehir SİAD ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Eskişehir Anemon Otel’deki zirvede “Finansal Kriz Sonrası Dönemde Küresel Ekonomideki Değişimler Ve Türkiye'nin Uyum Süreci” konusunda bir konuşma yapan Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, ülke nüfusunun yarısını oluşturmalarına karşın, kadınların yüzde 90’ının tüketici olduğu bir ülkede, kalkınmanın gerçekleşmesinin mümkün olmayacağını belirtti.

Av. Türkmen, “Kadın istihdamının ve girişim dünyasındaki kadın sayısının arttırılamaması durumunda, kalkınmanın ve ekonomik büyümenin sağlanamayacağı açıktır. Bu nedenle bir domino etkisi yaratarak kadınların yaşamın her alanında daha fazla yer almasının önü açılmalı” dedi.

Kadınların dünyada seyirci değil oyuncu olmaları gerektiğini vurgulayan Av. Türkmen, orta gelir tuzağı içerisinden kadınların başarı öyküleri yaratmasıyla çıkabileceğini ifade etti. İŞKAD olarak bu doğrultuda Adana’da önemli projeleri yaşama geçirdiklerini anlatan Av. Türkmen, “Kadınların içinde olmadığı bir ekonomiyle 2023 hedeflerini yakalamamız çok zor” diye konuştu.

Tasarrufun önemine de değinen Av. Türkmen, tasarrufun yalnızca kredi kartlarında ki taksit sayısının azaltma yoluyla sağlanamayacağına dikkati çekti.

Konuşmasında 5 Aralık’ın Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 79. yıldönümü olduğunu anımsatan Av. Türkmen, kadınların siyasette daha çok yer almasını dileyerek 5 Aralık’ı kutladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık