Ana Sayfa Gündem Kadın mahkumların rehabilitesine destek

Kadın mahkumların rehabilitesine destek

Adana Büyükşehir Belediyesi, AKDAM ve Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi’yle birlikte "Mahpusluk Sürecinde ve Sonrasında Kadınlar İçin Çözümler Çalıştayı” ile kadın mahkumların rehabilitesine, mahpusluk sonrası intibak sürecine destek oluyor.

Giriş Tarihi: 11 Mart 2016 Cuma 07:16
Kadın mahkumların rehabilitesine destek

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen, Adana Kadın Dayanışma Merkezi ve Sığınma Evi Derneği (AKDAM) ile Adana Kent Konseyi Kadınlar Meclisi “Sivil Düşün Hibe Programı” kapsamında "Mahpusluk Sürecinde ve Sonrasında Kadınlar İçin Çözümler" konulu iki günlük çalıştay gerçekleştirildi.

 

KENT KONSEYİ, DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Adana Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal’ın, Yumurtalık Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda kadın mahpuslara yönelik yaptıkları çalışmaları ve deneyimlerini paylaştığı çalıştayda, İnsan Hakları Aktivisti Zafer Kıraç ile Uzman Psikolog Dr. Fulya Giray Sözen, daha önce yürütülen alan çalışmalarını ve saha deneyimlerini içeren sunumları aktardı.

MAHKUM KADINLARA MERKEZ

Mahkum kadınların infaz sürecinde ve sonrasında yaşadıkları sorunlarla ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan çalıştayda, Adana yerelinde, infaz sonrasında kadın mahpusların başvurabileceği barınma, yol, istihdama yönelik temel ihtiyaçların karşılamasına dair bütünlükçü bir politikaya ve bunlara ulaşabilmelerini sağlayacak bir merkeze ihtiyaç olduğu sonucuna varıldı.

GENİŞ KATILIM

Çalıştaya; Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, Dernekler Masası İl Müdürü Recep Kurtoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hamide Nurgül Kaya ve kurum çalışanları, Adana Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Ramazan Bulut, Sarıçam ve Yüreğir Kültür Dairesi müdürleri, Seyhan ve Çukurova Kent Konseyi temsilcileri, Halk Sağlığı İl Müdürlüğü temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Kalkınma Ajansı Temsilcisi, Adana Barosu adına Kadın Komisyonu temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve Uzman Psikolog Eda Ünlü Sağdıç ile AKDAM gönüllüleri katıldı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık