Ana Sayfa Yaşam "Kan Ağlıyor Anadolu" Adanalı tiyatro severlerle buluşuyor

"Kan Ağlıyor Anadolu" Adanalı tiyatro severlerle buluşuyor

Altı sezonda 500’e yakın kez sahnelenerek efsaneleşen “Hoş Gelişler Ola” adlı oyunun yazarı ve oyuncusu Utku Erışık, yeni oyunu “Kan Ağlıyor Anadolu” ile Adanalılarla buluşuyor.

Giriş Tarihi: 17 Aralık 2013 Salı 17:46

Çanakkale Savaşları’nın, Kurtuluş Savaşı’mızın ve sonrasında kurulan Cumhuriyet’imizin gizli kalmış ayrıntılarının izini sürüyor. Gündeme getirilmemiş bilgileriyle, raflarda bıraktırılmış fotoğrafları ve belgeleriyle muhteşem bir arşiv çalışmasını sahneye taşıyor.

Kan Ağlıyor Anadolu, iki saat süren, iki perdelik bir ağıt. Mustafa Kemal Atatürk’ün Sanat Cephesi’nin cesur neferlerinden Tiyatro Sanatçısı Utku Erişik’ın, dünkü bu ağıtların bugün de sürdüğünü, Anadolu’nun kan ağlamaya nasıl devam ettiğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne serdiği, dün ile bugün arasında usta işi bir köprü kurduğu ve adeta Mustafa Kemal’in sahnedeki sesi olduğu bu oyun izlenmeye değer.

İzleyenlerin tüylerini diken diken edecek oyun, 20 Aralık Cuma günü saat 20:00’de Çukurova Belediyesi Tiyatro Salonu’nda sergilenecek. Hep birlikte söylenecek AND’ımız ile başlayıp devam edecek oyun ile ilgili detaylı bilgiyi 0541 234 23 41 numaralı telefondan alınabilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık