Ana Sayfa Spor Kanocular 7 kupa ile döndü

Kanocular 7 kupa ile döndü

Uluslararası Kano Federasyonu (ICF) 2016 yılı faaliyet programında yer alan “1.Belek Uluslararası Kano Sprint Yarışları”na katılan Adana Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcuları 7 kupa ile döndüler.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 13:49
Kanocular 7 kupa ile döndü

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Antalya’nın Belek ilçesi Acısu Nehri’nde gerçekleştirilen yarışlara Kano Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Sami Mengütay tarafından davetli gittiğini, yarışlara Sırbistan, Norveç, Letonya, Bulgaristan, Estonya ve Türkiye olmak üzere 6 ülkeden toplam 90 sporcunun katıldığını söyledi.

Güçlü rakiplere rağmen Adana’dan 7 sporcunun kürsüye çıkmasının anlamlı olduğunu ifade eden Ataşbak, konuşmasında şunlara yer verdi:

“Adana TOHM Kano sporcularına ayrı bir önem veriyoruz.  Diğer bölgelere oranla durgun su için Türkiye’nin en iyi parkuru olan Seyhan Baraj Gölü’ne sahibiz. Antalya Belek’de gerçekleştirilen uluslararası müsabakada başta Fatih Pekbahadır olmak üzere diğer antrenörlerimizin çabaları, sporcularımızın özverili ve sistemli çalışmalarının karşılığını 7 kupa kazanarak taçlandırdılar. 10 kadar sporcumuzun sürekli milli takımda bulunması bizim doğru yolda olduğumuzu kanıtlıyor. Bunlarla yetinmeyeceğiz. Hedefimiz, milli takımlara daha çok sporcu kazandırmak olacaktır. Başta sporcular olmak üzere, emeği ve hizmeti geçen antrenör ile çocuklarını spora yönlendiren ailelere teşekkür ederim.”

-KİMLER KUPA KAZANDI?-

Antakya Belek’te gerçekleştirilen 7 bin metrelik uluslararası yarışta bir birincilik, 5 ikincilik ve bir üçüncülük kazanan ve dereceye giren sporcuların isimleri şöyle:

C-1  U16 -İsmail Akgün (Birinci)

C-1 U16 -İbrahim Bayırdar (İkinci)

C-1 –Junyor Erkek- Tayyip Karadoğaner(İkinci)

K-1 junyor Erkek-Serkan Kakkaç (İkinci)

K-1 U16-Bilge Köse (İkinci)

K-1 U16-Doğa Güleken (Üçüncü)

K-1- U16- Muhammed Emin Keçeli (İkinci)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık