Ana Sayfa Yaşam Kanserde öncelik erken tanı

Kanserde öncelik erken tanı

Kanser bir çok kişi için korkulu bir rüya, ancak tıpta gelinen son nokta bu hastalığın tedavisi konusunda da son derece önemli adımların atılmasına neden oluyor. Ancak uzmanların her şeyden önemli gördükleri nokta ise Kanser’in erken tanısı ve hastalık konusunda asla umutsuzluğa kapılması.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2016 Pazartesi 12:52
Kanserde öncelik erken tanı

1-7 Nisan Kanser haftası nedeniyle açıklama yapan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Onkolojik Cerrahi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, Kanser’in çağın en büyük sağlık sorunlarından biri olduğuna işaret ederek, erken tanının son derece önemli olduğuna vurgu yaptı. Parsak hekimler olarak ise hastanın umutsuzluğa kapılmasını asla kabul etmediklerini dile getirdi. Her kanser hastasının tedavi planının farklı olduğunu aktaran Parsak,. Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı’nın tam da bu noktada devreye girdiğine işaret etti ve bu sayede hastaya özel yaklaşımlar ile ileri cerrahi girişimlerin son teknolojiyle uygulandığına değindi.

Prof. Dr. Cem Kaan Parsak, kanserde öncelikli hedefin riskleri azaltmakla birlikte erken tanıyı ön palana çıkarmak olduğuna işaret ederek, modern kanser cerrahisi ve kişiye özel yaklaşımlar ile genel cerrahi içinde yeni şekillenen kanser cerrahisi uzmanları olarak hep birlikte kanserle mücadeleye devam ettiklerini söyledi.KANSER’E CERRAHİ YAKLAŞIMLAR


Onkolojik Cerrahi Birimi’nin Kanser hastalarının cerrahi operasyonlarının gerçekleştirileceği bir birim olarak Balcalı Hastanesi’n de kurulduğunu,

Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı adı altında hizmet verdiğini belirten Parsak, Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı'nın bölgede ilk ve tek olarak Balcalı Hastanesi'nde hizmet vermeye başladığını söyledi.


Parsak amaçlarının çağın en önemli sağlık sorunlarından biri olan kanser hastalarına daha kaliteli ve özgün sağlık hizmeti vermek olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Parsak, Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı olarak Onkolojik rahatsızlığı olan hastalara cerrahi operasyonla müdahale edilmesi, yeni ve son gelişmelerin yakından takip edilerek uygulama işlemlerin yapılması gibi hizmetler verdiklerini bu sayede hastanın yaşam kalitesinin en üst seviyeye çekilmesini sağladıklarını kaydetti.


Kurulduğu günden bugüne geçen kısa zaman zarfı içerisinde Dâhiliye Onkoloji’yle birlikte ortak yürüttükleri çalışmalar sayesinde cerrahiye uygun olan Kanser hastalarını tedavi ettiklerinin altını çizen Parsak hastalardan istedikleri tek şeyin ise umutlarını asla yitirmemek olduğunu ifade etti.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sokak düğünlerine izin verilmesin

Sokak düğünlerine izin verilmesin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık