Ana Sayfa Ekonomi Karadağ'dan yatırım ve işbirliği çağrısı

Karadağ'dan yatırım ve işbirliği çağrısı

Karadağ’ın Berane Belediye Başkanı Dragoslav Scekiç Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, ticari ilişkileri ve yatırım işbirliklerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, sanayici ve işadamlarını yatırım yapmaya davet etti.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 12:43
Karadağ'dan yatırım ve işbirliği çağrısı

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Özkök, İsa Tuzcu ve Genel Sekreter Bora Kocaman ile görüşen Belediye Başkanı Scekiç, Karaisalı ile Berane’nin kardeş şehir olması nedeniyle Adana’da bulunduklarını, iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesini amaçladıklarını belirtti. Adana’da bulunmaktan ve kendilerine gösterilen ilgiden mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Dragoslav Scekiç, Berane’nin ekonomik ve ticari açıdan bölgesinde merkezi bir konumda bulunduğunu, teşvik bölgesi olması nedeniyle yatırımcılara çok cazip şartlar sunulduğunu ifade etti.

Ticari ilişkilerin ve özellikle Türk yatırımcılarla işbirliğini geliştirmeyi arzuladıklarını belirten Başkan Scekiç,Türk yatırımcıları Türkiye’den ve Adana’dan yatırımcıları ülkesinde görmek istediklerini vurguladı. Scekiç, “Tecrübelerinizi bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Sizlere ticari ilişkiler ve yatırımlar için her türlü imkanı, kolaylığı ve desteği sağlamaya hazırız” dedi.

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Karadağ’ın dost ve kardeş ülke olduğunu ancak karşılıklı ticaretin arzulanan seviyede olmadığını, artırılması gerektiğini belirten Şire, ticari ilişkilerin ve yatırım işbirliğinin geliştirilmesi için oda olarak ellerinden gelen tüm çabayı göstermeye hazır olduklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana'dan kaçan kaçana!

Adana'dan kaçan kaçana!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık