Ana Sayfa Siyaset Karakaya, ‘’Milletçe bu tür facialardan ders çıkartmamız gerekiyor’’

Karakaya, ‘’Milletçe bu tür facialardan ders çıkartmamız gerekiyor’’

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve Adana Milletvekili Muharrem Varlı, heyet halinde Aladağ Kız Öğrenci Yurdu’nda hayatını kaybeden öğrencilerin ailelerine taziye ziyaretinde bulundular.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2016 Çarşamba 16:37
Karakaya, ‘’Milletçe bu tür facialardan ders çıkartmamız gerekiyor’’

Karakaya ve Baş Adana merkezde; Varlı ise Kozan'da acılı aileleri ziyaret ederken, yetkililerden bilgi aldılar.
Adana Adli Tıp Kurumuna giden Karakaya ve Baş yetkililerden bilgi aldı. Adli Tıp önünde bekleyen cenaze yakınlarının acısını paylaşan Karakaya ve Baş, daha sonra Asri Mezarlık'a geçerek burada bulunan cenaze yakınlarıyla yakından ilgilendiler,  ailelere baş sağlığı dilediler.

Basın mensuplarına açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, ‘’ Adana’da büyük bir acı yaşıyoruz. Milletçe bu acıyı paylaşıyoruz. İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İl Ocak Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız ve İlçe Teşkilatlarımız dün gece Aladağ'da idiler. İl Başkanımız sabahleyin Adana'ya döndüler. Adana Milletvekilimiz Muharrem Varlı da gece Adana'ya gelerek aileleri ziyaret için Kozan'a geçti. Ben de bu sabah ilk uçakla Adana’ya geldim. Aldığımız bilgilere göre naaşlar ile ilgili otopsi çalışması büyük oranda tamamlanmış durumda. Bu akşam itibariyle cenazelerin çoğunun ailelere teslim edileceğini öğrendik. Acılı ailelerimizin, Adana’mızın ve tüm Aziz Türk Milleti’nin başı sağ olsun. İhmal ve kusur varsa elbette ortaya çıkarılacaktır. Bu vesileyle, bir daha bu tür facialar olmaması için hep birlikte ders çıkartmamız gerekiyor’’ dedi.
Asri Mezarlığı’ndan sonra Karakaya ve Baş,  Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giderek burada tedavi altında bulunan yaralıları ve aileleri ziyaret ettiler geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Karakaya ve Baş ile Muharrem Varlı'dan oluşan MHP heyeti daha sonra Aladağ'a hareket ettiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ‘Daha aydınlık Türkiye için sesiniz olacağım’

‘Daha aydınlık Türkiye için sesiniz olacağım’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık