Ana Sayfa Siyaset Karalar: ''Birlikteliğin sinerjisi Seyhan’a akacak''

Karalar: ''Birlikteliğin sinerjisi Seyhan’a akacak''

CHP Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, meslek odaları ve demokratik kitle örgütlerinin bilgi birikimi ve çalışma alanlarıyla ilgili tecrübelerini dikkate almamanın kendi anlayışlarında yeri olmadığını vurguladı.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2013 Pazar 09:56
Karalar: ''Birlikteliğin sinerjisi Seyhan’a akacak''

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Adana Şubesi 20. Olağan Genel Kurulu’na katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Adayı Zeydan Karalar, meslek odalarının bilgi birikimi ve tecrübesinden yararlanmamanın kendi belediyecilik anlayışlarında yeri olmadığını söyledi. Göreve geldiklerinde meslek odalarıyla birlikte çalışmak ve projeleri beraber yapmak için çalışmalara şimdiden başladıklarını anlatan Karalar, “Meslek odalarımızla ilgili neler yapabiliriz, projelerinden nasıl yararlanırız, birikte çalışmaya nereden başlayalım? Diye zaten uzun süredir fikir jimnastiği yapıyoruz. Yeni yılla birlikte İnşaat Mühendisleri Odası’ndan başlayarak bütün meslek odalarının yaşadığımız kentle ilgili ne yapabilecekleri konusunda bir tartışma ortamı oluşturacağız. Onların bilgisine başvuracağız, Adanalı adına yararlanacağız” dedi.

BİRLİKTE YÖNETİM

Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan olmasından sora CHP’nin demokratik kitle örgütlerine bakışının değiştiğini, daha yakınlaşıldığını ifade eden Karalar şöyle devam etti: “İl başkanlığı yaptığım dönemde de  demokratik kitle örgütleri ve meslek odalarıyla ilişkilerimiz üst noktadaydı. Hem demokratik kitle örgütleriyle, hem sendikalarla, hem de mensubu olduğum ve bundan onur duyduğum odalarla parti daha yakınlaşmıştır. Belediye başkanlığım döneminde daha da yakınlaşacaktır. Ben Seyhan Belediyesini gerçekten bilgi haznesi olan odalarla birlikte yöneteceğimi buradan bir kez daha açıklamak istiyorum.  Hepinizden de çok ciddi yardım bekliyorum.”

ŞİKAYET YOK, DAHA ÇOK ÇALIŞMAK VAR

Mevcut yönetim anlayışından şikayet etmek yerine, herkesi etki alanı dahilinde göreve davet ettiğini belirten Karalar şöyle konuştu: “Madem ki iyi yönetilmediğimizden şikayet ediyoruz, bunun gereğini yapmalıyız. Bu iktidardan kurtulmak gerektiğini düşünüyorsak, biran önce herkes etkili olduğu çevrede olabildiğince çok insanı seçmen yapmalı, seçmenleri sandığa taşımalı ve CHP’ye oy taşımak için gereğini yapmalı.”

Karalar sözlerini Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nin kongresini kutlayarak sonlardırdı: “Kongreniz hayırlı olsun. Elbette TMMOB ülkede önemli bir kuruluştur ve sahip çıkılmalıdır. Bu direncinden dolayı da TMMOB’a bağlı odaları kutlamak istiyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bünyamin Avcı güven tazeledi!

Bünyamin Avcı güven tazeledi!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık