Ana Sayfa Gündem Karalar: ''İşçimizle Türkiye'nin en iyi sözleşmesini imzaladık''

Karalar: ''İşçimizle Türkiye'nin en iyi sözleşmesini imzaladık''

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye çalışanlarını ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin sonuçlarını hakkında bilgi vermek üzere Park Bahçeler Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 16:05
Karalar: ''İşçimizle Türkiye'nin en iyi sözleşmesini imzaladık''

Beraberinde DİSK Genel–İş Adana 2 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu ile birlikte Seyhan Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde çalışan işçilerle buluşan Başkan Karalar, “Türkiye’nin en iyi toplu iş sözleşmesini imzaladık işçilerimizle. Emek ve emekçiden yana bir yönetim anlayışına da böylesi yakışırdı zaten. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. “Siyasal anlayış olarak biz yüzü emeğe dönük insanlarız. En yüce değer emektir. Biz ona inanıyoruz. Gerçekten üreten emeğe bizim saygımız sonsuzdur” diye konuşan Başkan Karalar, çalışanların performanslarını en yüksekte göstermeleri gerektiğini söyledi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Emek ve emekçi işinin hakkını veren insandır. Parti sayesinde ya da bir torpille oraya girip ‘ben partiliyim kardeşim ben bu işi mi yapacağım?’ diyen gerçek emekçi değildir. Aksine bizim dönemimizde işe girenlerin hepsi daha çok çalışmalıdır. Her zaman söylediğim bir şey var benim. Biz kime hizmet ediyoruz? Nerede çalışıyoruz? Kendi doğup büyüdüğümüz yere, kendi memleketimize, çoluğumuzun çocuğumuzun yaşadığı memlekete hizmet ediyoruz. Ve ne yaparsak kendimize yapıyoruz zaten” diye konuştu.

“İŞÇİ SAYISINI, ÜCRETLERİNİ DE ARTTIRDIK”

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, işçi sayısının ve ücretlerinin arttırılmasıyla gelen eleştirileri de işçilerle birlikte cevaplandırdı; “Bazı çevreler bizi işçiye verilen ücretlerin yüzde 17 artması ve işçi sayısının arttırılmasıyla ilgili’ eleştiriyorlarmış. Doğru. Arttıracağım tabi. İşçime vereceğim tabi. Helali hoş olsun. Türkiye’nin en iyi sözleşmesini yapmaktan da ben belediye olarak onur duyuyorum.” Başkan Karalar, taşeron sistemiyle hizmet veren işçilerin ücretleriyle ilgili de şunları söyledi; “Onlar da gayet iyi biliyor ki aynı sistemle çalışıp Türkiye’nin en yüksek ücretini alıyorlar. Onlara da helal olsun aldıkları ücretin her kuruşu.”

SENDİKA BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR

DİSK Genel–İş Adana 2 No’lu Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu işçilere hitaben konuşmasına Başkan Karalar’a teşekkür ederek başladı. Gündoğdu; “Seyhan’da ilk defa kavgasız, gürültüsüz, arabulucuya, greve gitmeden ve bu konuda da mütevazı olmaya gerek yok Türkiye’nin en iyi toplu sözleşmesini Seyhan Belediye Başkanımızla beraber gerçekleştirdik. Bu konuda bürokrat arkadaşlara ve sayın başkanımıza teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık