Ana Sayfa Gündem Karalar, YeşilVadi Evleri Kentsel Dönüşüm Projesini açıkladı

Karalar, YeşilVadi Evleri Kentsel Dönüşüm Projesini açıkladı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘kentsel dönüşümde’ çığır açacak devasa bir proje açıkladı. İlçenin şehircilik açısından en problemli bölgesi durumundaki Barbaros ve Bey Mahallelerini kapsayan ‘Seyhan Yeşilvadi Evleri–1 Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’ başladı.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2016 Salı 16:20
Karalar, YeşilVadi Evleri Kentsel Dönüşüm Projesini açıkladı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçenin şehircilik açısından en problemli bölgesi kabul edilen Barbaros ve Bey Mahalleleri’ni kapsayan devasa bir ‘kentsel dönüşüm ve gelişim projesinin’ başlatıldığını açıkladı. Başkan Karalar, çok yoğun bir çalışma trafiğinin ardından kısa sürede kazma vurulacak aşamaya gelen projenin her aşamasında ilgisini ve katkısını sunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bürokratları ile Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’ye teşekkür etti.

Başkan Karalar, yaygın ve yerel çok sayıda medya kuruluşunun büyük ilgi gösterdiği bir basın toplantısıyla ‘Seyhan Yeşilvadi Evleri–1’ projesini kamuoyuna açıkladı. Yaklaşık 45 hektarlık bir alan üzerinde uygulanacak proje kapsamında hali hazırda bölgede bulunan 2 bin 811 konut ve 317 işyeri yıkılacak. Bu bölge üzerinde 4 bin 80 yeni konut ile 17 bin 216 metrekare alan üzerinde sağlık ocağı, park, spor alanı ile hastane, kültürel, spor, dini ve sosyal tesisler ile pazar yeri ve kreş inşa edilecek.

HAYALLER GERÇEK OLUYOR

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Seyhan Yeşilvadi Evleri–1’ kapsamında tam anlamıyla insanların hayallerinin gerçekleşeceğini açıkladı. Bölgedeki dönüşüm ve gelişimin tamamlanmasının ardından Barbaros ve Bey Mahalleleri’nin ‘modern ve huzurlu yaşamın’ yeni adresi olacağını söyledi. Kentsel Dönüşümde ilk defa, “komşuyu komşudan ayırmadan kentsel dönüşüm” kavramının kendileri tarafından hayata geçirileceğini vurgulayan Başkan Karalar, “Hepimizin doğup büyüdüğü ve bugünkü kişiliğini bulduğu sevdiğimiz klasik mahalle kültürü modern yaşam alanları ile yeniden hayat bulacak. Kısaca komşuyu komşudan ayırmadan, insanları doğup büyüdüğü sokaklardan koparmadan ancak gelişen modern yaşamın olmazsa olmazları kabul edilen sosyal donatılarla zenginleştirilmiş yeni bir şehir inşa edeceğiz hep birlikte” diye konuştu.

HERKESE UYGUN KONUT HERKESİN MUTLULUĞU İÇİN SOSYAL TESİS MEVCUT OLACAK

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Barbaros ve Bey Mahalleleri’ni kapsayan ‘Yeşilvadi Evleri–1’de herkese uygun konut ve herkesin mutluluğu için sosyal tesisin mevcut olacağını bildirdi. Yeşilvadi Evleri–1 kapsamında 36 adet 1+1 daire, 2 bin 232 adet 2+1 daire, Bin 540 adet 3+1 daire ile 272 adet 4+1 daire planlandı. Yeşilvadi Evleri–1 projesi kapsamında 6 bin 930 metrekare eğitim tesis alanı, 2 bin 661 metrekare kültürel tesis alanı, 3 bin 728 metrekare dini tesis alanı ve mahalle mescidleri, Bin 151 metrekare sağlık ocağı alanı, 999 metrekare itfaiye alanı, 3 bin 790 metrekare Pazar alanı, 5 bin 30 metrekare belediye hizmet alanı ile 37 bin 381 metrekare rekreasyon (çevre düzenlemesi) alanı uygulanacak.

HAK SAHİPLERİYLE GÖRÜŞMELER 29 MART’TA BAŞLAYACAK

Sucuzade Mahallesi’nde Saydam Caddesi üzerinde bulunan Yapı Kredi Bankası üzerindeki Seyhan Belediyesi Kentsel Dönüşüm İrtibat Bürosunda hak sahipleriyle görüşmeler 29 Mart Salı günü başlayacak. Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Yeşilvadi Evleri–1 projesini sundukları tüm meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının desteğini aldıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın da kendilerine sunulacak bu yeni yaşam alanlarına biran önce sahip olmak için istekli olduklarını biliyorum. Tamamen onların menfaatlerini düşünerek gerçekleştireceğimiz bu proje tüm Adanamıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık