Ana Sayfa Gündem Karalar'dan internet medyasına destek

Karalar'dan internet medyasına destek

İnternet yayıncılığı ve haberciliği alanında Çukurova genelinde faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan ÇİGDER- Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2016 Çarşamba 08:58
Karalar'dan internet medyasına destek

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret eden Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği Derneği Başkanı Azmi Ertan, Başkan Yardımcısı K. Yalçın Göl, Genel Sekreter İsa Ekici ve Disiplin Kurulu Başkanı Ömer Alpdoğan çalışmaları hakkında bilgi verdiler..

BAŞKAN KARALAR’DAN KUTLAMA

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı ve dernek yöneticilerini makamında kabul eden Başkan Karalar, “Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği yönetici ve üyelerini başarılı çalışmalarından ötürü kutluyorum.

Dernek binasının hazırlanmasında emeği geçen dernek yöneticileri de internet gazetecilerini tek çatı altında toplama adına göstermiş oldukları gayretten ötürü kutluyorum" dedi.

BAŞKAN KARALAR’A  TEŞEKKÜR

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği (ÇİGDER) Yönetim Kurulu Üyeleri konuk oldukları Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

ÇİGDER’in internet medya içerikli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirten Dernek Başkanı Azmi Ertan Çukurova’nın bütününe hitap ettiklerini söyledi.

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneğinin üyeleri arasında bilgilendirme görevi yapmak, birliği ve dayanışmayı sağlamak ve resmi ve özel kuruluşlar arasında köprü görevi üstlenmek gibi önemli bir fonksiyona sahip olduklarını söyledi.

ÇİGDER’in Merkez Adana dışında, Osmaniye, Mersin, Hatay illerinde örgütlenme faaliyetlerini sürdürdüğüne dikkat çeken Azmi Ertan yakın gelecekte internet medyasının yazılı basının da önüne geçeceğinden bahisle, internet sitelerinin izlenme oranı ile yazılı basının tiraj rakamları arasında daha şimdiden ciddi bir fark oluştuğuna dikkat çekti.

İNTERNET MEDYASINA DESTEK

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zeydan Karalar,"Sizler gibi görevini en iyi şekilde, sorumlulukla yerine getiren basın mensuplarına saygı duyuyoruz. Bu amaca matuf faaliyette bulunmadığı halde kendilerini gazeteci olarak adlandıran bazılarını ise bu kapsamın dışında tutuyoruz" dedi.

Son yıllarda sosyal medyanın gücünün giderek arttığına dikkat çeken Başkan Zeydan Karalar, “Çağımız internet çağı olduğu için internet medyasının da gücü asla göz ardı edilemez. Gazeteler ile televizyon kanalları nasıl medya organları olarak kabul görüyorlarsa internet medyası da mutlaka aynı değeri görmelidir. İlklere imza atan Seyhan Belediyesi olarak internet medyasını diğer medya organlarından ayırmayarak onlara gereken değeri vermek istiyoruz. Biz her zaman internet medyasının yanında olacağız” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık