Ana Sayfa Yaşam “Karataş-Yumurtalık sahil bandı destekten yoksun”

“Karataş-Yumurtalık sahil bandı destekten yoksun”

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karataş’ta çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2016 Cuma 10:26
“Karataş-Yumurtalık sahil bandı destekten yoksun”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut ve Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Karataş’ın turizm potansiyeline dikkati çekti.


CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Hasan Aslan’la birlikte CHP Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün ve partilileri ilçe binasında ziyaret eden Barut ve Tümer, Karataş’ın CHP’li Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal’ın iyi niyetli çalışmalarının ilçenin çehresini değiştirdiğini ancak merkezi idarenin kayıtsız kalması nedeniyle istenen yatırımların gelmediğini kaydetti.


TURİZM POTANSİYELİNE İŞARET ETTİLER


İlçe ziyaretinin ardından Karataş’ta hayatını kaybeden bazı vatandaşların ailelerine başsağlığı ziyaretlerinde bulunan Barut ve Tümer, vatandaşların sorunlarını da dinledi. Karataş’ın 2008 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla turizm teşvik kapsamına alındığını ancak o tarihten bu yana bir çivi dahi çakılmadığını anımsatan Ayhan Barut ve Zülfikar İnönü Tümer, şunları söyledi:

“Adana’daki işsizlik sürekli artıyor. İktidarın günübirlik söylemleri hiçbir derde deva olmuyor. Tarım ve sanayideki gerilemeye her gün yeni olumsuzluklar ekleniyor. Geniş ve verimli tarım arazilerimiz beton yığınlarına teslim ediliyor. Bu alanlarda geriye giderken turizm potansiyelimizi de değerlendiremiyoruz. Mevcut iktidar eliyle turizm teşvik kapsamına alınmasına karşın Karataş ve Yumurtalık sahil bandının üvey evlat muamelesi görmesi engellenemiyor. Tüm dünyada turizm en önemli gelir kaynağı olurken neredeyse yaşanabilir kent olmaktan çıkan, güvenlik açığı yaşanan, eğitim, sağlık ve sporda gerileyen Adana’nın turizm altyapısı güçlendirilmiyor. Gün yüzüne çıkarılamayan turizm bölgelerimize yapılacak yatırımlar kentteki işsizliği büyük oranda giderebilir.”


Barut ve Tümer, CHP’nin ayakları yere basan, sürdürülebilir projeleriyle tüm kesimlerle bir araya gelmeye özen göstereceğini sözlerine ekledi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık